Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: iPhone XS Max – проблем с мобилния интернет
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2019, 21:36 

Здравейте на всички,

Ползвам iPhone XS Max, но понякога мобилният интернет се губи (не се случва често, може би един или два пъти седмично). Проблемът се решава с включване и изключване на “Airplane Mode”. Разбира се, не е кой знае каква трудност, но все пак се предполага, че не би трябвало да има подобни изненади. Телефонът е купуван от САЩ, в случай, че това има значение.

Обадих се на мобилния оператор (А1) и обновихме APN настройките за интернета. Също така ми дадоха и нова SIM карта, понеже предната беше доста стара. За съжаление проблемът продължи да се проявява.

Това което остава да пробвам са restore или reset networks, но до колкото разбирам от чуждестранните форуми това не решава нищо. От там разбирам и, че доста хора в различни точки по света имат същия проблем и при почти никой от тях той не е решен. От Apple няма официално становище по въпроса, но като цяло се счита, че като че ли проблемът е по-скоро софтуерен отколкото хардуерен. Дали е така, предполагам все в някакъв момент ще се разбере.

Надеждата беше, че последната версия на iOs ще реши проблема с мобилния интернет, но уви – не. Сега очакванията за следващата, но дали – ще видим.

Ще се радвам, ако някой сподели опит по въпроса.

Благодаря предварително! :)

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: iPhone XS Max – проблем с мобилния интернет
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2019, 17:58 
Аватар

Проблема не е в телефона, нито в софтуера, а оператора (A1) има лошо покритие и явно си в такава зона на моменти, където губи какъвто и да е сигнал.
При мен на работа е така, но когато изляза на открито веднага "захапва" и си тръгва на 4G (в моя случай LTE, защото Vivacom не са сертифицирани от Apple).

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2019, 09:20 

Здрасти, благодаря за отговора. :)

Явно, за съжаление, проблемът не е само при мен.

Откровено казано, не съм се замислял дали има някаква закономерност за местата, на които се губи мобилния интернет.
По-скоро забелязвам, че се случва когато се „разкача“ от някоя wi-fi мрежа. Ако ползвам само мобилен интернет за по-дълъг период (да речем 4-5 дни), няма проблем и всичко работи нормално.

Оказа се, че старите APN настройки са се върнали (вероятно след подмяна на старата SIM карта с новата). Ще следя сега да видя дали пак ще се появи проблемът. Като, че ли с актуалните настройки, мобилният интернет е по-бърз (или поне така ми се струва). :)

Поздрави

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2019, 13:39 

Привет и от мен. Аз съм със същия проблем, както го описа колегата. Когато съм в зона на Wi-fi при напускането и (не винаги) не се свързва с мобилния интернет от оператора, оправям го ръчно, като влезна в самолетен режим за няколко секунди и обратно...
много е дразнещо...
Как се оправя това нещо, вие какво направихте?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2019, 16:08 
Аватар

Изображение

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2019, 01:21 
Аватар

Интересното е,че и при XR доста често след като се разкачи от wifi мрежата не можеше да се закачи за мобилния интернет,докато не вкарах ръчно новите APN настройки на А1.От тогава не съм имал проблеми.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2019, 16:03 
Аватар

С XR и с 7 - наблюдавам подобен ефект само ако от място, където няма почти никакъв обхват и се опитам да ползвам мобилния нет, отнема на устройството да се закачи към 3G/4G мрежата на Теленор до половин минута. Това в случая е от мрежата на оператора.
Преди години когато бях на Мтел, с iPhone 5 тогава, купуван от тях имах проблем с мрежата и се бях видял в чудо - както говоря и разговора прекъсва, понякога пък ако някой реши да ми звънне му излиза съобщение, че нямам обхват. Това се случваше поне 10-15 пъти дневно.
Обиколих няколко офиса на оператора, сменях сим карта, ресетвах телефона, смених айфона със следващия модел - нищо. Накрая в един от офисите явно попаднах на по-старателен и компетентен служител, звъня в централата им в София, след 20 минути - всичко с прекъсванията на разговори, лошо качество и прочее проблеми остана в миналото. Но цялото ходене и мъки продължи няколко месеца.
Това до преди около 3 години когато започнаха да ми звънят скрити номера и да затварят по 20-30 пъти на ден. След като не получих никакво съдействие от оператора, нито от полицията...спрях картата и не съм им клиент.

Към автора на темата, ако случайно не е опитал с ресет на телефона - нека пробва. Както и да пообиколи района където най-често се проявява проблема с телефон в ръка, проследявайки какво се случва с обхвата и към коя мрежа е вързан.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 22 Яну 2019, 09:38 

Привет,

Благодаря за съвета! Както споменах, след смяна на SIM картата и след подмяна на настройките с актуалните, проблемът сякаш е решен. Вече малко повече от две седмици изглежда като, че ли нещата да са наред.
Всъщност, мисля, че дори само подмяната на настройките щеше да бъде достатъчна. Иначе не съм опитвал с reset, но предполагам, че така или иначе нямаше да сработи. :)

Благодаря още веднъж за споделения опит!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2019, 21:04 

Здравейте на всички! Понеже имам същият проблем, описан подробно от колегите по на горе, и съществуващи вероятни възможности за решаването им, моля да качите новите APN настройки. Става въпрос само за “А1”. Идеята ми е да се сравнят със старите, и да може повече хора сами да се справят с проблема. Аз съм с Iphone XS, и от както си смених старият Iphone 7, проблемите ми се появиха. Благодаря предварително!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2019, 21:17 
supporter
Аватар

Настройките ги има в сайта на А1. Проблемът не идва от модела или оператора. iOS12 е причината.

Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2019, 21:32 

Седмицата ми също е с IOS 12.2, но нямам никакви проблеми и оплаквания, даже със същата SIM карта. Доста проби и експерименти си правих. Вече си мисля, че XS нещо е бъгав, до като не прочетох, че със смяна на настройките не се решава проблема.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2019, 22:22 
Аватар

Ето прословутите настройки за моб.интернет,копирани от сайта на А1.

Ръчни Internet и MMS настройки
За да актуализирате настройките за Интернет / MMS, е необходимо да следвате тези стъпки:
Отидете на: Settings/Mobile data/Mobile data network

Mobile Data APN: internet.a1.bg
MMS:
APN : mms.a1.bg
MMSC : http://mmsc
MMS Proxy : 10.150.0.33:8080
Personal Hotspot :
APN : internet.a1.bg

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2019, 08:28 

Да, има разлика в настройките. Моите са:

Mobile Data APN: wap-gprs.mtel.bg
MMS: APN : mms-gprs.mtel.bg
MMSC : http://mmsc
MMS Proxy : 10.150.0.33:8080
Personal Hotspot: APN : wap-gprs.mtei.bg

Само допълнително имам зададени username mtel и password mtel на mms настройките, и mms max message size 512000.
Благодаря за бързите отговори. Вече съм с новите настройки и ще пиша как се държи телефона след няколко дни.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2019, 20:40 

Смело и отговорно мога да споделя, че с новите настройки на телефона, вече проблеми нямам с 4G. Наистина при описаните по горе проблеми от този тип, трябва да се почне от промяна на настройките.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]