Проблем с батерията на iPhone

Това е мястото за обсъждане на всичко свързано с iPhone, което не може да бъде причислено към по-тясно специализираните подфоруми - информация, новини, аксесоари, въпроси, спорове и всичко друго, за което се сетите, свързано с мобилния апарат на Apple.
Публикувай отговор
jivkoa

Проблем с батерията на iPhone

Мнение от jivkoa »

Здравейте,

Взех си чисто нов iPhone 4S и за съжаление батерията му се изтощава за има няма 24 часа. Все още не съм му инсталирал, кой знае какви приложения и не съм го разцъквал през по-голямата част от времето. Пробвах да му спра WiFi-а, както и гледам да не държа пуснати приложения в background-a ама няма файда. Първоначално му направих 2-3 пълни цикъла зареждане и разреждане. Последния тест който му направих е - заредих го на 100% в 22:00 ч. и го оставих на stand by през нощта. На сутринта в 08:00 ч. батерията беше 70%, тоест в stand by ми хаби 3%/час, което е крайно неприемливо.

iOS 5.0.1

Някой имал ли е такъв проблем и как евентуално може да се реши.

Поздрави,

Живко

Аватар
DanteIX

Re: Проблем с батерията на iPhone 4S

Мнение от DanteIX »

ресторни го и виж дали ще продължи да е така, спри си пуш нотификейшънс, локал глупостите 3г и уай фаяа

p.s. мани и сам не разбрах какво написах
iPhone 8+ 64GB
iPad Mini 16GB WiFi
iPad Pro 9" 32GB WiFi
iMac, i7, 1TB fusion, 750 GT Sierra
Не съм джейлвал, не джейлвам, няма и да джейлвам!!!

jivkoa

Мнение от jivkoa »

Е хубава работа. Като му спра Location services, 3G, Siri, WiFi за какво тогава си го взех този телефон, да си бях останал с 2G-то :)

Sovar

Мнение от Sovar »

Все още има проблем с батерията, уж от iOS5 идва това, но решение няма.

Аватар
bokouser

Мнение от bokouser »

Абе глупости, нищо не спирай, тва не е решение, (а остави, че 3G на 4S изобщо не може да се спре). То по тая логика защо си го купил?
Направи му рестор, сигурно ше се оправи. Моя 4S е с iOS 5.0.1 , абсолютно всичко му е пуснато, само вечер гледам да не държа пуснати приложения в background-a и батерията от примерно 80% пада на 77% до сутринта.
Така, че решението не е да изгасиш всичко и да направиш телефона Sagem.
Пиши дали се е оправил след рестора.

jivkoa

Мнение от jivkoa »

Привет,

Предиобед затрих всичко на телефона и направих рестор от iCloud-а. Същата работа - 3%/ч. в stand by, нищо не държа в background-а, всичко убивам. Попитах фирмата, от която закупих телефона:

"консултирахме се с техниците от сервиза - не се притеснявайте - този проблем е масов и причината е в софтуера. Единствено, което е необходимо - да се изчака следващия ъпдейт на iOS, в който този проблем е отстранен"

При 3GS и 4 с iOS 5.0.1 проблема го няма. Единственото, което има в повече 4S-a е Siri (което съм спрял), 8MP camera (която още не съм ползвал) и Dual core CPU. Явно двуядрения процесор не са го оптимизирали достатъчно за тази батерия.

Живко

Аватар
DanteIX

Мнение от DanteIX »

това със спирането го предложих за тест, не за принципно. С 5.0.0 имах проблем с падането на абтерията на 3ГС-а с 5.0.1 го нямаше тоя проблем вече. На 4С-а всичко е пушка, батерията дърви пре доволно при условие че всичко му е пуснато и почти винаги имам поне 4-5 неща пуснати. Зареждам го веднъж на 2-3 дена.
iPhone 8+ 64GB
iPad Mini 16GB WiFi
iPad Pro 9" 32GB WiFi
iMac, i7, 1TB fusion, 750 GT Sierra
Не съм джейлвал, не джейлвам, няма и да джейлвам!!!

Аватар
bokouser

Мнение от bokouser »

jivkoa написа:Привет,

Предиобед затрих всичко на телефона и направих рестор от iCloud-а. Същата работа - 3%/ч. в stand by, нищо не държа в background-а, всичко убивам. Попитах фирмата, от която закупих телефона:

"консултирахме се с техниците от сервиза - не се притеснявайте - този проблем е масов и причината е в софтуера. Единствено, което е необходимо - да се изчака следващия ъпдейт на iOS, в който този проблем е отстранен"

При 3GS и 4 с iOS 5.0.1 проблема го няма. Единственото, което има в повече 4S-a е Siri (което съм спрял), 8MP camera (която още не съм ползвал) и Dual core CPU. Явно двуядрения процесор не са го оптимизирали достатъчно за тази батерия.

Живко

Те няма какво друго да ти кажат, но не е точно така, не е задължително да имаш подобен проблем. Направи му рестор през iTunes и го задай като нов (set as new iphone).

jivkoa

Мнение от jivkoa »

Сега ще опитам :)

jivkoa

Мнение от jivkoa »

Много добре, мисля, че има сериозно подобрение след рестора. Заредих го на 100% в 16:15 ч. в момента е 18:15 ч. и е все още 100% :)

Ще пиша пак утре!

Many thanks to bokouser.

Живко

Аватар
bvlgarione

Мнение от bvlgarione »

И аз имам същия проблем.7h 10m USAGE / 9h 30m Standby.Телефона е на 2 дена.
Apple iPhone 4S 16GB BLACK
Sony VAIO C series WHITE

mirage

Мнение от mirage »

7 часа usage си е доста добро постижение, ако 4-5 от тях не са били в слушане на музика
iPhone 6S Space Gray 64GB, ФО, iOS 9.3.1

Аватар
bvlgarione

Мнение от bvlgarione »

Не има няма 1 час музика (даже много) другото youtube, safari, приложения и т.н.Засега от вчера вечерта сам го заредил до сега е 52% със умерено използване разговори, малко нет, 5-10 минути приложения.

Бях обезпокоен, че му има нещо, но явно е нормално за един смартфон.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Sony VAIO C series WHITE

jivkoa

Мнение от jivkoa »

Здравейте,

Вече съм на 93%, рестора определено помогна много. За 6 часа 7% като usage-a e поща, 5-6 разговора.

Колкото успях да прочета проблема се дължи на следния факт. iPhone 4S идва с iOS 5.0, който OS всички знаем, че има проблем с консумацията на батерията. Ъпгрейдваме до 5.0.1, но за съжаление проблема остава. Може би чрез ъпгрейд остава част от неоптимизирания код от 5.0 и реално проблема не се решава. Решението е fresh install на iOS 5.0.1 през iTunes и така няма и следа от 5.0-ата.

Това е моето виждане към проблема, с което никого не ангажирам. Проблема също се наблюдава при iPhone 4S, при 3GS-a няма грижи (no idea why).

Благодаря на отзовалите се.

Поздрави,

Живко

Sovar

Мнение от Sovar »

На 3Gs-а, който имах, 5.0.1 се държеше супер и проблем с батерията нямаше.

sdimov

Мнение от sdimov »

Явно проблема е при тези С-ки, които идват с 5.0. Моят дойде с 5.0.1 и както писах в една друга тема батерията, без нищо изключено, държи на Стенд Бай - 2 дена, използване 6 часа.

Имам следният въпрос. Когато правим пълен разряд и след това оставим телефона, защо трябва да седи 12 часа в контакта? В смисъл батерията като се зареди на 100% не спира ли да дърпа ток?

Поздрави,
С. Димов
iPhone 11 Pro Max 256 gb Midnight Green - Verizon
Apple Watch Space Gray
MacBook

jivkoa

Мнение от jivkoa »

Според мен не е правилно след като се е заредила да стои 12 часа на контакт. Понеже батерията вече е 100% и докато е толкова не приема ток. В един момент обаче батерията ще падне на 99% и веднага ще започне пак да се зарежда и това няколко пъти ще го направи в рамките на тези 12 часа. При лаптопите това е класическия начин да си прецакаш батерията, затова производителите съветват при пълно зареждане да се вади захранващия кабел и да се правят пълни цикли на зареждане и разреждане.

Живко

Аватар
donpeev

Мнение от donpeev »

sdimov , jиvkoа,
Пичове, това със 12-те часа е само при нови устройства при първите 2 зареждания. Купуваш, източваш,12ч,точиш,12ч, и вече до 100% и изключваш. Това се прави с цел да оптимизира капацитета на батерията, сиреч да разшири максимално обема и , както и да се точи до 0-1%. Да лаптопите така се развалят батерии (аз преебах една), там специалистите съветват в месеца от 2-4 пъти батерията да се разрежда (точене до 0%), през другото време спокойно можете на зарядно да си го държите, въпроса е батерията да не забрави какво е ползване :). Надявам се съм бил полезен!
iPhone 6+

Аватар
bvlgarione

Мнение от bvlgarione »

А проблем ли е първото зареждане, което направих след като взех телефона го оставих 12 часа да се зарежда, но го пуснах на около 30% батерия.<<

На другия ден вече го изчаках да падне докрай (даже се изключи) и пак 12 часа.

П.С. Също проблем ли е докато се зарежда да се играе на него.

Благодаря предварително!
Sony VAIO C series WHITE

Аватар
housemd70

Мнение от housemd70 »

Ако държиш на качествено зареждане, го остави в покой през това време.
"Legio Patria Nostra"

Аватар
bvlgarione

Мнение от bvlgarione »

А проблем ли е това, което написах за първото зареждане!?
Sony VAIO C series WHITE

Аватар
housemd70

Мнение от housemd70 »

Ми беше хубаво да го направиш като вторият път, но карай. Не вярвам да прави проблеми това.
"Legio Patria Nostra"

valiopetrov

Мнение от valiopetrov »

jivkoa написа:Здравейте,

Вече съм на 93%, рестора определено помогна много. За 6 часа 7% като usage-a e поща, 5-6 разговора.

Колкото успях да прочета проблема се дължи на следния факт. iPhone 4S идва с iOS 5.0, който OS всички знаем, че има проблем с консумацията на батерията. Ъпгрейдваме до 5.0.1, но за съжаление проблема остава. Може би чрез ъпгрейд остава част от неоптимизирания код от 5.0 и реално проблема не се решава. Решението е fresh install на iOS 5.0.1 през iTunes и така няма и следа от 5.0-ата.

Това е моето виждане към проблема, с което никого не ангажирам. Проблема също се наблюдава при iPhone 4S, при 3GS-a няма грижи (no idea why).

Благодаря на отзовалите се.

Поздрави,

Живко
Здравей Живко,
И аз имам същия проблем,който си имал преди с iphone 4s с бързото падане на батерията.Въпроса ми е как си го направил този рестор през iTunes.Къде точно трябва да вляза за да го направя?Аз като вляза в iTunes ми излизат музика,видео и такива неща.

desislavavasileva

Мнение от desislavavasileva »

Здравейте,ние с приятелят ми имаме 4S-ки и нямаме оплаквания относно батерията ... всичко е Ок. само когато телефона се зарежда през компютъра пада по - бързо... :)

Аватар
donpeev

Мнение от donpeev »

valiopetrov,
форума има търсачка, използвай я! Има теми с обяснения за всичко!
iPhone 6+

Публикувай отговор