Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 770 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: проблем с батерия iPhone 8
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2018, 13:41 

Моята също е на 94 процента и от вчера забелязвам че в стендбай се разрежда бързо. Ще следя и аз и ако имам инфо ще пиша.
Телефона е също 8!

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: проблем с батерия iPhone 8
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2018, 12:21 

Вчера получих ъпдейт. Инсталирах го и за сега всичко изглежда окей. След няколко дни ще пиша ако забележа пак проблем с батерията.

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Проблем с батерията на iPhone
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2019, 17:43 

Здравейте. Имам Айфон 8, батерията е с живот 100%, но пада много бързо. Преди два дена направих последния ъпдейт и през нощта от 90% в 9 сутринта беше на 50 с изключен интернет през цялото време. След това направих ресет през айтюнс и мислех, че ще се оправи.Днес от 6:30 до 12 беше с повече от 30% паднала при супер малко използване. Като видя за приложенияю които да са в background няма някое фатално много. Всъщност използвам само Вайбър, Лайвккор, Емаг и Олх. Някакви предложения?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2019, 18:03 
Аватар

Nenov96 написа:
Здравейте. Имам Айфон 8, батерията е с живот 100%, но пада много бързо. Преди два дена направих последния ъпдейт и през нощта от 90% в 9 сутринта беше на 50 с изключен интернет през цялото време. След това направих ресет през айтюнс и мислех, че ще се оправи.Днес от 6:30 до 12 беше с повече от 30% паднала при супер малко използване. Като видя за приложенияю които да са в background няма някое фатално много. Всъщност използвам само Вайбър, Лайвккор, Емаг и Олх. Някакви предложения?

Здравейте,

ако има гаранция телефонът, трябва да го занесеш, за да го оправят!

Поздрави

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2019, 20:26 

Когато вляза в battery и screen off няма никакви минути или секунди? Това не е ли моментът в който телефонът си е заключен и не се използва!? Видях в предишните страници , че може от акаунта да е проблемът? Смених си акаунта и изключих keychain.. при положение, че животът на батерията е 100%

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 01:17 
Аватар

Iphone 8 декември купен чисто нов, вече е на 95 процента здраве.. Това възможно ли е... На други телефони на по 1 година са на 90 90 и нещо.. Дали е в ios-a нещо? Даже и рестор правих. Взех да се пристеснявам. Някак за 1300 лева телефон не им отива просто на Епъл.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 16:29 

gogispain написа:
Iphone 8 декември купен чисто нов, вече е на 95 процента здраве.. Това възможно ли е... На други телефони на по 1 година са на 90 90 и нещо.. Дали е в ios-a нещо? Даже и рестор правих. Взех да се пристеснявам. Някак за 1300 лева телефон не им отива просто на Епъл.

Колега, здравей,

Същата работа и при мен. iPhone 7 чисто нов, закупен от А1, за 4 месеца на 95% Battery Health. Вече е към 93%. Странното е, че писах на Криейтив Център /оторизиран сервиз на Ейпъл за България/ и от там ми казаха, че било нормално, била консуматив и т.н.. Заучени клишета са според мен. Батерията е в гаранция през първата година, но за да можеш да претендираш, трябвало да ти падне до 80% или по-надолу. Сам си прави сметката ... За съжаление, така ще си караме ...

Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 17:30 
Аватар

През Itools ми показва 99 здраве, обаче ще го закача на мак да видя там какво ще покаже. Боклуци от всякъде. 5-цата ми е на 1600 цикъла зареждане и си държи горе долу. Просто не ми се струва реално за толкова малко време да стане така..

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 18:24 

gogispain написа:
През Itools ми показва 99 здраве, обаче ще го закача на мак да видя там какво ще покаже. Боклуци от всякъде. 5-цата ми е на 1600 цикъла зареждане и си държи горе долу. Просто не ми се струва реално за толкова малко време да стане така..

Да, може и от iOS да идва грешката, но и батериите вече не са същите, както преди, пък кой каквото иска да ми говори. Провери го през Мак, колега и пиши как е положението.

Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 19:53 
Аватар

95.5 показа на Мака. Явно са си боклуци и това е..... 69 цикъла имам до сега.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 20:12 

gogispain написа:
95.5 показа на Мака. Явно са си боклуци и това е..... 69 цикъла имам до сега.

Така е, колега. От толкова години, за пръв път имам проблем с iPhone, започна от SE насам. Със всяка нова генерация се излагат все повече и повече, за подобренията да не говорим. Моя приятелка е с X и има големи проблеми с него, както и с батерията. Това е положението вече. Скоро ще остане само iPhone името, което все още струва пари и до накъде престиж.

Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2019, 21:02 
Аватар

Напълно съгласен с теб. Ще бутаме колко може ;). Както го сметнах за една година ще е на 82 процента. Просто са изчислили всичко момчетата,да не можеш и без пари да я смениш...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 17:34 
Аватар

Ако ползвате външни батерии или неоригинални зарядни, от там идва проблема. Лично съм виждал на жена ми на телефона как здравето на батерията беше на 90%, сложи го на външна батерия за един час и след това здравето беше 88%. На моя iPhone X, зареждан само и единствено с оригиналното си зарядно, за 6 месеца здравето на батерията ми беше на 99%. При iPhone е много важно с какво го зареждате, защото самия оригинален кабел има чип в буксата си, който подава точно определено напрежение, докато при външни батерии и неоригинални кабели и зарядни такова нещо няма.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 17:43 
Аватар

Ползвам оригиналния кабел на телефона, без външни батерий и глупости. Явно са си хабни батерийте на тия 8-ци...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 22:48 
supporter
Аватар

Ivan_vylka написа:
Ако ползвате външни батерии или неоригинални зарядни, от там идва проблема. Лично съм виждал на жена ми на телефона как здравето на батерията беше на 90%, сложи го на външна батерия за един час и след това здравето беше 88%. На моя iPhone X, зареждан само и единствено с оригиналното си зарядно, за 6 месеца здравето на батерията ми беше на 99%. При iPhone е много важно с какво го зареждате, защото самия оригинален кабел има чип в буксата си, който подава точно определено напрежение, докато при външни батерии и неоригинални кабели и зарядни такова нещо няма.

Това важеше с пълна сила някога, сега всички имат грижи. Зареждам си телефоните с BYCOM кабел(оторизиран китаец) още от 5S-а. Неговата батерия предаде богу дух(79%) преди три месеца. Пет години и над 1100 пълни заряда никакви грижи. Прави си извода кабелите или качеството е проблемът.

Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 15:34 
Аватар

Алекс да питам само, като е от Испания телефона и има 1 година гаранция, в iStyle ще могат ли да ми сменят тая батерия след време примерно? Или ще кажат ,че трябва да е на 80 процента за да се смени. Аз като сметнах, до края на годината ще съм на 80 процента с няма и 250 цикъла.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 21:56 
supporter
Аватар

За да я минеш по гаранция, трябва да падне под 80%. Епъл(по времето на Стив Джобс) обещаваха минимум 80% за две години, обаче международната гаранция е една. Игра, баце. В UK потребителската гаранция е пет години и там цакат Епъл през панталоните(който е настоятелен ;) ).

Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 21:12 
Аватар

И няма какво да се направи а? Нещо с тест да установят,че е дефектна? На баща ми SE-то е на 2 години и е на 95% живот точно като моя сега. Взех да го намразвам леко по леко тоя телефон.....

Изображение

Това ми написаха.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Май 2019, 20:04 

Здравейте на всички.
Имам един проблем с издръжливостта на батерията на iPhone SE 64 GB.
Сам съм си виновен. Онзи ден сменях един сензор на телефона и докато ровех по лентовите кабели и връзките, развъртах малките винтчета, и случайно допрях отвертката в конектора на батерията и дънната платка. Е съответно излязоха няколко искри. СЛед което телефона не пожела да се включи. Оправи се след Хард ресет, после го ресторнах през iTunes, пак хард ресет, настроих го като нов телефон и така.
НО
Проблем
Батерията държи, няма и 2 часа от 100% до 0%.
Съответно се зарежда и супер бързо. с 1% на минута. Зареждам през USB порта на компа.
Можете ли да кажете какво се е случило?
Батерията, лентовия й кабел или нещо в дъното е дефектирало?
Благодаря от все сърце на отзовалите се и помогналите.
Ще се радвам да не ме критикувате излишно. Не за пръв път пипам iPhone и ровя по вътрешността, но този път направих ламерска грешка, предимно от бързане и невнимание.
Благодаря

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2019, 01:09 
supporter
Аватар

Няма място за гадаене. Сложи нова батерия и следи резултата. Ако живне е ясно, ако не - чипът за контрол на енергията, в най-добрия случай.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 770 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]