Проблем с батерията на iPhone

Това е мястото за обсъждане на всичко свързано с iPhone, което не може да бъде причислено към по-тясно специализираните подфоруми - информация, новини, аксесоари, въпроси, спорове и всичко друго, за което се сетите, свързано с мобилния апарат на Apple.
Публикувай отговор
devilut

Re: Проблем с батерията на iPhone

Мнение от devilut »

shefababy написа:къде си я сменял?
В сервиз за телефони. А докато бяс йос 10 си издържаше много а сега съм постоянно на зарядното няма ли да направят нещо по въпроса. Господата от apple

Mofal

Проблем с батерията на 6s

Мнение от Mofal »

Здравейте колеги , имам проблем с батерията на моя 6s .
Проблема е следния : след зареждане на 100% и изключване от мрежата , батерията започва да пада доста бързо .. примерно за около 5 часа пада на 20-30% .
Рестартирам телефона и след рестарта се връща на около 80%+ според това колко съм го ползвал .

Някой колега може ли да помогне с отстраняването на проблем или е за ремонт ?>

v1111

Re: Проблем с батерията на 6s

Мнение от v1111 »

Проблема не е в батерията според мен ,има софтуерен проблем най-вероятно. Направи хард ресет без да връщаш бекъп.
iPhone 10Х & 6S Ф.О.

http://www.apple.com

Mofal

Re: Проблем с батерията на 6s

Мнение от Mofal »

С iTunes ако му направя ресет? или от опциите на телефона?

Аватар
Alxx
supporter

Мнение от Alxx »

Казва се "рестор" исканото. ДФУ и връщаш 10.3.3, за 6S се подписва.
"Мисля-значи съществувам"

Mofal

Мнение от Mofal »

Може ли линк как се прави това упражнение и читава версия от къде да си сваля ? Не съм много на ясно с кои програми и от къде.
Ще съм много благодарен ако помогне някой.

Направих рестор с последната версия през iTunes , ресетнах го отново и това не помогна .

Mofal

Мнение от Mofal »

Значи да споделя какво се случва , прочетох малко и направих всички стъпки .
Стигам до момента в който през iTunes със shift избирам файла и му дам ъпдейт на 10.3.3 , тръгва и след като ми поиска паролата и аз я вкарам ми дава error 3...

Някакви идеи от какво може да е ? пробвах и с промяна на hosts но и това не помогна

Аватар
gogi71

Мнение от gogi71 »

Не пипай hosts файла,просто вкарай телефона във Recovery Mode!

Mofal

Мнение от Mofal »

Пак дава същата грешка ...

Колеги има ли вероятност батерията да е умряла и от там да имам тези проблеми .?

Аватар
Alxx
supporter

Мнение от Alxx »

Я, пак? Коя грешка ти дава?

Mofal

Мнение от Mofal »

Грешка 3014 или 3194 не мога да се сетя в момента а и не съм си у нас за да видя , под рековари мода също я дава .

SharK

Мнение от SharK »

Здравейте,Преди няколко дена ъпдейтнах от версия 11.0.3 на 11.2.1 чрез телефона.След като си инсталира новия ъпдейт батерията беше на 50% оставих телефона и след половин час го взех пак и батерията беше паднала на 30% без да правя нищо изключих телефона и го включих.Пак го оставих след 1 час беше паднала вече на 19 процента включих Low Power Mode и пак го оставих след някъде около час като го видях беше паднала вече на 6% и го включих в зарядното след което изведнъж отиде на 30% и го оставих и за 2-3 часа си се зареди на 100%.Взех го и батерията пак започна да ми пада бързо и целта ми беше да падне до 0 процента и да се изключи телефона падна до 20% за около 3 часа след което се включи Low Power Mode и от тогава батерията за около 2 часа ползване падна до 0 процента и се изключи което е доста страно защото от 100% до 20% ми кара около 3 часа ползване.След като се изключи го включих в зарядното и за 2-3 часа си се зареди и вчера го изключих ползвах го около час и половина падна на 86% след което изведнъж за 2 минути от 86% падна на 76% включих Low Power Mode защото искам да пробвам дали така ще издържи и сега стой на 74% от 1 час(не ползване).Когато бях с версия 11.0.3 батерията падаше много бавно а си го ползвам по-същия начин за 5-6 часа (не ползване) батерията не ми е падала и с 1 процент.Бях чел че било по-добре да се инсталира ъпдейта от компютър с iTunes а аз го инсталирах от телефона да не би да е от това.И сега се чудя да чакам ли нов ъпдейт или да правя ресет.
Телефона е iPhone 6S Plus

Аватар
Alxx
supporter

Мнение от Alxx »

Mofal написа:Грешка 3014 или 3194 не мога да се сетя в момента а и не съм си у нас за да видя , под рековари мода също я дава .
Надрискал си хост файла и няма как сървърът да ти "подаде" хашовете за фърмуера. Друг път чети по-внимателно къде и защо бараш.
Шарк, прочети поне последните мнения в темата?

Mofal

Мнение от Mofal »

Alxx написа:
Mofal написа:Грешка 3014 или 3194 не мога да се сетя в момента а и не съм си у нас за да видя , под рековари мода също я дава .
Надрискал си хост файла и няма как сървърът да ти "подаде" хашовете за фърмуера. Друг път чети по-внимателно къде и защо бараш.
Шарк, прочети поне последните мнения в темата?
Няма как да съм го “надрискал” при положение , че това се случи преди да пипна хост фаила .
Дори да съм го прецакал то оригиналния го запазих и върнах в последствие.
Смених батерията и това с не верните стойности на батерията изчезна и пада осезаемо по бавно , health статуса и беше зле.
Сега остана да върна по стария iOS защото си я дърпа бързичко дори само с броузване.

Аватар
gogi71

Мнение от gogi71 »

Няма как да върнеш,то и затова ти дава тези грешки!
https://www.theiphonewiki.com/wiki/SHSH

SharK

Мнение от SharK »

SharK написа:Здравейте,Преди няколко дена ъпдейтнах от версия 11.0.3 на 11.2.1 чрез телефона.След като си инсталира новия ъпдейт батерията беше на 50% оставих телефона и след половин час го взех пак и батерията беше паднала на 30% без да правя нищо изключих телефона и го включих.Пак го оставих след 1 час беше паднала вече на 19 процента включих Low Power Mode и пак го оставих след някъде около час като го видях беше паднала вече на 6% и го включих в зарядното след което изведнъж отиде на 30% и го оставих и за 2-3 часа си се зареди на 100%.Взех го и батерията пак започна да ми пада бързо и целта ми беше да падне до 0 процента и да се изключи телефона падна до 20% за около 3 часа след което се включи Low Power Mode и от тогава батерията за около 2 часа ползване падна до 0 процента и се изключи което е доста страно защото от 100% до 20% ми кара около 3 часа ползване.След като се изключи го включих в зарядното и за 2-3 часа си се зареди и вчера го изключих ползвах го около час и половина падна на 86% след което изведнъж за 2 минути от 86% падна на 76% включих Low Power Mode защото искам да пробвам дали така ще издържи и сега стой на 74% от 1 час(не ползване).Когато бях с версия 11.0.3 батерията падаше много бавно а си го ползвам по-същия начин за 5-6 часа (не ползване) батерията не ми е падала и с 1 процент.Бях чел че било по-добре да се инсталира ъпдейта от компютър с iTunes а аз го инсталирах от телефона да не би да е от това.И сега се чудя да чакам ли нов ъпдейт или да правя ресет.
Телефона е iPhone 6S Plus
Допълнение дойде ми ъпдейт на 11.2.2 инсталирах го през iTunes батерията беше по-добре и реших да направя и един ресет без бекъп да видя как ще е.Направих ресета и нямаше разлика.Въпроса ми е може ли по-някакъв начин да се върна на IOS 11.0.3?

Аватар
centur

Мнение от centur »

Към момента можеш да върнеш 6s+ само на 11.2, 11.2.1 и 11.2.2.
Apple iPhone XS (256GB) Silver
Apple AirPods

v1111

Мнение от v1111 »

Изображение
iPhone 10Х & 6S Ф.О.

Аватар
mirost1

Мнение от mirost1 »

Това е снимка от айфон ли? Много се е променила графиката. И какво показва всъчщност, че всичко е нред ли?

v1111

Мнение от v1111 »

Това е туйк от Сидия показващ работа на батерията в реално време.Полезно е да го има по дефолт ама ...
iPhone 10Х & 6S Ф.О.

Аватар
mirost1

Мнение от mirost1 »

Не съм още много силен в айфоните но какво е Сидия и може ли така да се направи на всеки айфон?

v1111

Мнение от v1111 »

6.Jailbreak - джейлбрейк
Процеса по достигане (отключване) до главната файлова система на iPhone, позволяваща стартирането на неофициални приложения на телефона.

6.1.Cydia.app - Приложението Cydia
Подобно на приложението Installer, Cydia е програмен мениджър за инсталиране на неофициални (неодобрени от Apple) приложения. Принципа на работа на Cydia е същия както на Installer. Приложението Cydia може да се ползва само от джейлбреакнати телефони, като обикновенно се инсталира по време на самата процедура по джейлбреак
iPhone 10Х & 6S Ф.О.

shopkin

Мнение от shopkin »

Колега, би ли казал кой е туйка в Сидия за батерията

v1111

Мнение от v1111 »

live battery repo BigBoss ,но не съм тествал .Шота е от iphone 6
iPhone 10Х & 6S Ф.О.

fero_91

Мнение от fero_91 »

Здравейте колеги, моят 'проблем' е почти същия като на колегата Mofal.. оставям вечерта телефона на 34% сутринта е на 6% изключвам го и пак го включвам и показва реалните 26% след час някъде използване оставям го и гледам на 3% после пак го изключвам и при включване показва 1% и се самоизключва, след слагане на зарядното зарядът почва от пак реалните 14%.. Телефонът е на 13 месеца от които 11 ги е използвал братовчед ми в Англия, но от 2 месеца откакто е в мен взе да се бъзика така, при него никога не е правил проблем и винаги е зареждан както трябва и повечето пъти с PowerBank, съмнява ме дали може нещо да е от зарядното понеже Английското е малко по-различно и тук работи с преходник.. ?:-/

Публикувай отговор