Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: За първи път ще имам айфон..Начинаещ съм?!
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 12:32 

Здравейте, драги съфорумници! Утре ще получа един Айфон 5s 32GB от личен приятел. Айфонът е отключен, всичко е както трябва обаче ми каза, че за да го ъпдейтна трябвало някаква парола, обаче тази парола той я е забравил. Каза, че ще е най-добре ако ресет-на телефона? Разчетох се из форума как се ресет-ва, имам си горе-долу на представа, обаче има ли някаква възможност ако го ресет-на да се заключи телефона? И въпроса ми е, тази парола която е забравена, каква трябва да е паролата, от някой акаунт ли е илии... нещо друго? Иначе ми каза, че телефона си си работи и без и със сим карта, нямало никакъв друг проблем? Благодаря предварително!

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: За първи път ще имам айфон..Начинаещ съм?!
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2017, 08:50 
Аватар

Със сигурност ще се заключи и ще иска user name и pass на акаунта който е бил активен на устройството преди reset. Ако не може пред теб да изтрие акаунта, който е в телефона, по-добре не се занимавай с този телефон.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 19:10 

Забравена е Apple ID паролата, в този случай какво мога да направя?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 19:15 
Аватар

Цитат:
Иначе ми каза, че телефона си си работи и без и със сим карта, нямало никакъв друг проблем

Ами то тоя проблем е най-важното нещо в един iPhone втора употреба. Не го взимай, само неприятности ще си навлечеш и накрая няма да има и кой да ти го вземе, освен за части.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 19:25 

@Ivan_Vylka, извинявай не те разбрах? Забравена е Apple ID паролата, в този случай може ли нещо да се направи?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 19:29 
Аватар

Абсолютно нищо. Равносилно е на краден телефон. Единствения вариант е смяна на дънна платка, но пък тогава никога повече няма да работи пръстовия отпечатък, а и цената не си заслужава. А Apple ID все някога ще ти го поиска и тогава си до там.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 21:53 

Извинявам се, цяла вечер си играя с този телефон, успях някак си да си изтегля приложения от App Store, тоест направих си регистрация в iTunes & App Store, обаче iCloud-a не мога да го сменя, иначе аз си имам Айклауд регистрация, обаче не ми дава, да излезна от тази на който е бил телефона, за да влезна в моята. Иначе приложения мога да си тегля, сим картата си върви, има интернет? Така дали мога да си ползвам телефона нормално?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2017, 23:03 
Аватар

Find my iPhone на ON ли е?

X-SIM /Macbook/ Фабрично отключване iPhone /5/6/6S/6S + SE

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 08:53 
Аватар

ilhancho97 написа:
Извинявам се, цяла вечер си играя с този телефон, успях някак си да си изтегля приложения от App Store, тоест направих си регистрация в iTunes & App Store, обаче iCloud-a не мога да го сменя, иначе аз си имам Айклауд регистрация, обаче не ми дава, да излезна от тази на който е бил телефона, за да влезна в моята. Иначе приложения мога да си тегля, сим картата си върви, има интернет? Така дали мога да си ползвам телефона нормално?

След първият ъпдейт ще гледаш умно. Не го взимай този телефон, притежателя му може да го заключи дистанционно по всяко време. И този приятел не ти е много личен, ако ти продава такъв телефон.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 09:11 

Да, Find my iPhone e ON, да попринцип собственика няма да направи нищо, сигурен съм, но щом казвате, че няма смисъл добре. Благодаря! А ако де направи reset на телефона, ще се заключи, така ли?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 15:21 
Аватар

Наистина няма смисъл. Този телефон може да бъде заключен дистанционно с два клика в браузър по всяко време. Същото ще се случи при reset или update.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2017, 15:39 

@lex79 написа:
Наистина няма смисъл. Този телефон може да бъде заключен дистанционно с два клика в браузър по всяко време. Същото ще се случи при reset или update.

Да, разбирам Ви! А за заключването, дистанционно, за което споменавате, ако говорите за това, собственикът да го направи..съм напълно сигурен, че няма да го стори..

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 24 Апр 2017, 07:55 
Аватар

Абе Илианчо, кое не разбра до сега? 10 души ти го казват: тоя телефон е с активирани icloud и findmyphone. Тоя твоя приятел да си спомня пароли, да си ги възтановява през мейли и тайни въпроси. Абсурд е да я е "забравил". Трябва да е много голям непукист. Такъв телефон НЕ СЕ КУПУВА! Ще се заключи и ще духаш супата.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]