Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Дали да си взема iphone 7 plus?
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 10:06 

Здравейте досега винаги съм ползвал андройд дори сега ви пиша от телефов с такава операционна система.Дали да си взема iphone 7 plus при положение че скоро ще излиза новия iphone 8 заслужава ли си да се дават толкова пари за iphone 7 или да си взема samsung galaxy s8,но повече ми се иска да е iphone.Може ли да ми разясните повече за операционната система ios и плюсовете и минусите и спрямо android.Също така дали iphone 7 plus ще работи безпроблемно поне две години,защото смятам да го ползвам поне толкова.Благодаря ви предварително за отговорите.

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Дали да си взема iphone 7 plus?
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 10:29 
Аватар

След 1 месец ще излезе 7s или 8 или както ще да се казва новия модел, ако не са ти проблем парите - просто изчакай още 1 месец, но със сигурност цената му ще е доста по-висока от тази на 7 Plus.
Какво по-точно да ти разясняваме? Плюсове и минуси спрямо Android ... дълга поддръжка (имам предвид над 3 - 4 години); получаваш ъпдейта веднага с всички останали по света, а не след 5 - 6 месеца; перфектна работа на приложенията без лаг; батерията ще ти направи впечатление въпреки, че е "малка" кара много повече от Android със същите mAh; Сега минуси: не можеш да го персонализираш ... няма да можеш да слагаш последното чалга парче за звънене, докато не свържеш телефона с iTunes на компютъра и изпълниш 10 лесни стъпки, за да стане мелодия за звънене; не можеш да слагаш теми; не можеш да прехвърляш нищо през bluetooth (има алтернатива с SHAREit, с която можеш да прехвърляш всякякъв тип файлове през Wi-Fi - тя сама си създава точка за достъп, т.е. създава мрежата за свързване/прехвърляне); за синхронизиране с компютър задължително трябва iTunes.
Изминала е почти 1 година откакто излезе 7/7 Plus, които ще продължат да си получават ъпдейтите поне още 3 години със сигурност - така, че 7 Plus спокойно ще те изкара 2 години без проблем в бъдеще.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 10:51 

Точно защото няма как да дам 2000лв за телефон питам дали да взема 7 plus.Вярно ли е,че всяко приложение трябва да се купува за да работи правилно и не може като при андроид да го изтеглиш кракнато??Друг въпрос знам че питам във форум на iphone,но моля за безпристрастни мнения кое бихте избрали да си вземете ако сте в моята дилема iphone 7 plus или някой от новите андроид флагмани като huawei p10/p10 plus или samsung galaxy s8/s8 plus??

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 11:14 
Аватар

Не, има си безплатни (някои са с реклами, ако имат и платена версия на приложението), но такова е положението и при Android приложенията.
Можеш да го изтеглиш кракнато, но по този начин можеш да го ползваш точно 1 седмица, след което отново трябва да повтаряш процедурата, т.е. да го изтриеш и инсталираш отново (пак за 1 седмица) - нелицензираните програми имат 1 седмица пробен период, ако искаш да ти важи 1 година пробният период трябва да се регистрираш като developer (и плащаш съответна месечна/годишна такса).
Huawei не е нищо повече от имитация на iPhone с Android, а до колко е успешно е друг въпрос. S8/S8 Plus само, ако си почитател на Android и ползваш пълните му възможности, а не само facebook, ало-ало, SMS.
Миналата година реших да експериментирам за пръв път с iPhone 7 и почти 90% от нещата, които правех с Android ги правя в момента с iOS. Липсват ми някои глезотии, но не е нещо, без което не можеш.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 11:54 

Ами предимно ползвам телефоните си за браузване из нета,Феисбук,някоя друга игра и за снимане и горе долу това е.Не съм заклет фен на Андройд и не руутвам и другите такива неща.Батерията бих искал да държи бая време защото сега имам samsung s5 и ме кара по 3,5 часа екран и това не ми харесва та искам новия телефон да ме кара поне 5-6 часа.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 13:56 
Аватар

Droid4e написа:
имам samsung s5 и ме кара по 3,5 часа екран и това не ми харесва та искам новия телефон да ме кара поне 5-6 часа.

С iPhone 7 правя по 7 и половина - 8 часа SOT, който е с по-малкa батерия (1960 mAh), а 7 Plus е с по-голяма батерия (2900 mAh).

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 21:48 
Аватар

Не знам дали ще съм ти от помощ, но наскоро продадох HTC 10 който 7 месеца не е получавал ъпдейти, взех iphone se защото не ми се даваха пари за 7 и с него правя същия екран на батерията колкото HTC 10 с двойно по-голяма батерия. Правя и всичко друго - facebook, sms, calls, viber, browsing.
Не забива, не лагва - няма Андроид система на 30 % защото така й е текнало и само пълен ресетда оправи положението.

Ако съм на твое място няма изобщода се замисля - iphone 7 веднага.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 09:36 

Ще ги разгледам и трите в магазина,но засега клоня към iphone 7 или 7 plus ще видим кой ще ми пасне по добре в ръката.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 11:03 

Няма смисъл, според мен да взимаш 7 или 7 плюс. След месец или два ще излязат, освен 8 (ако така се казва) 7s и 7s plus (ако и те така се казват, разбира се). Едва ли цената на 7s plus, ще бъде много по-висока от тази на 7 plus. Вече 8-цата, може да е доста сериозна цифра, а galaxy s8 има доста добри предимства като водоустойчивостта и доста по-голяма възможност за персонализиране. Аз бих изчакал новите ябълки и ако не ми хареса нещо в тях или цената, бих се насочил към галакси.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 12:26 

Ами тогава може да чакам и за новите модели кога се очаква да ги представят??

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 13:17 
Аватар

Доколкото четох някъде септември, но се очаква iphone 8 да излезе на сериозно по-висока цена.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 13:25 
Аватар

gencho97 написа:
galaxy s8 има доста добри предимства като водоустойчивостта

iPhone 7/7 Plus също са водоустойчиви, ако това те притеснява.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 14:52 

Мисля да изчакам да видя цената на iphone 7s и тогава ще реша какво ще взема.Благодаря на всички за отговорите

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 16:47 

В колко форума ще отваряш по няколко теми с един и същи въпрос. Вземи купи който и да е и мирясай. Всичките изброени модели ще ти вършат работа.
За новите модели iPhone, които ще излязат наесен, няма да ти стигне бюджета.

Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2017, 21:14 

Пуснал съм тема само тук и в андройд форума,щом казващ че бюджета няма да ми стигне отивам в магазина сравнявам горепосочените модели и взимам един от тях.Благодаря на всички за отговорите.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 11:50 

centur написа:
gencho97 написа:
galaxy s8 има доста добри предимства като водоустойчивостта

iPhone 7/7 Plus също са водоустойчиви, ако това те притеснява.

Има разлика между IP67 и IP68 сертификатите. Samsung-а е доста по-добре подготвен за водата от айфона 7-цата. Едва ли айфона би издържал на къпане с него, както и гмуркане и подводни снимки.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 13:01 
Аватар

gencho97 написа:
Има разлика между IP67 и IP68 сертификатите. Samsung-а е доста по-добре подготвен за водата от айфона 7-цата. Едва ли айфона би издържал на къпане с него, както и гмуркане и подводни снимки.

Да, има разлика от половин метър:

IP67 - на дълбочина до 1 метър в продължение на 30 минути.
IP68 - на дълбочина до 1,5 метра в продължение на 30 минути.

Къпал съм се с телефона, дори съм го мил с гъбичка с веро и го изплаквам после с вода - до ден днешен си работи идеално (имам го от октомври 2016-та).

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 19:03 

centur написа:
gencho97 написа:

Да, има разлика от половин метър:

IP67 - на дълбочина до 1 метър в продължение на 30 минути.
IP68 - на дълбочина до 1,5 метра в продължение на 30 минути.

Къпал съм се с телефона, дори съм го мил с гъбичка с веро и го изплаквам после с вода - до ден днешен си работи идеално (имам го от октомври 2016-та).

Хайде да ги изпробваме, говоря от опити, които съм виждал да се случват. На приятел, седмицата си му остана без говорител така, а друг със с8-цата, още ми изпраща снимки под водата на морето.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 00:53 
Аватар

gencho97 написа:
Хайде да ги изпробваме, говоря от опити, които съм виждал да се случват. На приятел, седмицата си му остана без говорител така, а друг със с8-цата, още ми изпраща снимки под водата на морето.

Имам няколко снимки от морето, но само го "накиснах" на няколко пъти в джоба на бермудките, но подводни снимки не съм правил, защото нямам какво да снимам освен пясък и тук там някой друг човешки крак във водата, а и не съм гмуркач, че да влизам да плувам с рибите да ги снимам.
Така, че не прави генерални заключения, ако било IP68 значело най-доброто на света, а IP67 за нищо не става според теб?
Казах ти, че разликата е в дълбочина до 1 метър (IP67) и до 1,5 метра (IP68), ако за теб е някаква огромна дълбочина ... да снимаш потънали кораби те разбирам, но дали ще е 1 метър или 1,5 все тая...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 16:25 

centur написа:
gencho97 написа:

Имам няколко снимки от морето, но само го "накиснах" на няколко пъти в джоба на бермудките, но подводни снимки не съм правил, защото нямам какво да снимам освен пясък и тук там някой друг човешки крак във водата, а и не съм гмуркач, че да влизам да плувам с рибите да ги снимам.
Така, че не прави генерални заключения, ако било IP68 значело най-доброто на света, а IP67 за нищо не става според теб?
Казах ти, че разликата е в дълбочина до 1 метър (IP67) и до 1,5 метра (IP68), ако за теб е някаква огромна дълбочина ... да снимаш потънали кораби те разбирам, но дали ще е 1 метър или 1,5 все тая...

Това, че пише половин метър разлика, не означава, че примерно ако го сложиш на директна струя вода ще остане жив. Казвам ти, че Samsung-а е доста по-добре устойчив на вода от айфона, навсякъде го пише. Навсякъде има тестове и е логично IP68 да е най-доброто на света, защото това е последният сертификат за устойчивост на вода и прах. Изводите си ги правя, на база видяното от мен. Даже, тези дни ми каза едно приятелче, че му е заминала седмицата, защото го е намокрил. Както и да е, няма да се занимаваме с глупости. Важно е, всеки да изкаже обективно мнение, но аз лично бих бил по-сигурен в Samsung-а срещу водата. Никъде не казвам, че IP 67 не става, но IP68 го превъзхожда. Както и не защитавам Samsung, просто казвам каквото съм видял. Твоето мнение, също е супер важно, особено като си изпитал 7-цата на вода, аз моята 7-ца не съм я мокрил и не смея, до ден днешен.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 19:05 
Аватар

gencho97 написа:
...Даже, тези дни ми каза едно приятелче, че му е заминала седмицата, защото го е намокрил.
...аз моята 7-ца не съм я мокрил и не смея, до ден днешен.

Ако го е "намокрил" в дълбок басейн/язовир/море все тая дали ще ти пише IP67 или IP68.
Моята 7-ца съм я къпал под душа, после съм измивал порта със силна струя вода, че беше събрал доста прах; както и гъбичка с веро да измия дисплея, рамките, ако е лепкав (примерно племенницата с шоколадени ръце пипа по екрана, някой път с мазни пръсти от пуканки) или ако съм говорил дълго на голяма жега дисплея после е "мокър" - така, че доста често го "къпя", но до ден днешен си работи идеално без нищо да му се е повредило до момента.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 01:39 

В голям филм се вкарваш заради "Ами предимно ползвам телефоните си за браузване из нета,Феисбук,някоя друга игра и за снимане и горе долу това е" и "дали ще ми пасне добре в ръката" и всичко това за 2 бона.Усеща се някакво надъхване :) Реално всеки един телефон до 400-500 лева ще прави това,но друго си е с плюса.Вземи го за самочувствие.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 09:54 

Щом така мислиш така да е,ами ползвал съм и много телефови от 300-400лв и да ти кажа след 2-3 месеца започват дори при скролване в фейсбук да лагват така че това повече няма да си го причиня и въобще не си взимам телефона за самочувствие,но щом така числиш така да е.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 10:51 
Аватар

fuji написа:
Реално всеки един телефон до 400-500 лева ще прави това,но друго си е с плюса.Вземи го за самочувствие.

От 19-ти миналия месец, откакто моят iPhone 7 се обнови на 10.3.3 до момента не съм го рестартирал (т.е. до момента 744 часа), ако има толкова стабилен Android телефон веднага бих си го купил, но такъв за съжаление НЕ съществува, защото на 200 - 250 часа Android почва да лагва и то говорим за флагмани, които са по 1000+ лв., а не за такива по 400 - 500 лв., които след facebook/viber почват да циклят.
В момента няма толкова стабилен Android, който да работи дълго време без рестарт така гладко, както е било и след първото стартиране без значение дали ще добавяш още програми - това ми харесва в iOS, че работи гладко/стабилно дълго време без нужда от рестарт.

Последна промяна centur на 20 Авг 2017, 14:40, променена общо 1 път

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 12:22 
Аватар

Бъркаш SOT (Screen On Time) със Stand by, но иначе си напълно прав. И аз поради тази причина предпочитам iPhone пред който и да е андроид.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]