iMassage проблем! - Форум iPhone в България

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: iMassage проблем!
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 00:07 

Здравейте.
Около коледа,ресторнах на жена ми айпада,и в същия ден телефонния номер в аймесиджа стана неактивен,и можеше да изпраща аймесидж само от имейла.
От тука нататък пробвах всичко което се сетя по случая: изключване и включване отново на аймесидж и фейстайм-излиза съобщението за възможен чардж от оператора,но не го активира,а понякога дава грешка.Рестарт на телефона,изваждане на сим картата,отписване и вписване в айклауд,смяна на паролата на клауда,ресет на мрежовите настройки,рестор на телефона.Отписване от месиджа и фейстайма от другите устройства.Датата и часовата зона са както трябва.Звъняхме в Теленор,казаха,че при тях всичко е наред.Свързах се с подръжката на Ейпъл, и те казаха че при тях всичко е наред, и ми предложиха да направя някои от гореспоменатите опити,които вече бях пробвал.Новото тука е,че ми казаха да пробвам и с ресет на всички настройки, и след като направих и това,телефонния номер вече изчезна въобще от менюто на аймесиджа- останаха само имейлите.Пробвах с премахване на имейлите от там,но номера не се появява.Иначе номера го има при контактите най-отгоре и в айклауда и в менюто на зелената слушалка (my number).В момента може да изпраща аймесидж,но само от имейла.
Някой има ли идея как може да се оправи този проблем,защото моите познания се изчерпаха.Единствено не съм пробвал дерегистрация на номера в ейпъл,но се съмнявам да има смисъл.

Чух за проблеми в сървъра.И друг път съм чакал за активиране,но този път е прекалено дълго,а и номера изчезна от аймесидж....
Телефона е iPhone 7 plus, ios 11.2.2 от теленор.
Благодаря за отделеното време.

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: iMassage проблем!
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 13:50 
Аватар

Излез в роуминг и го изключи и включи и ще стане .0896244552

Профил  

Заглавие: Re: iMassage проблем!
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 23:35 

Оправих го, с подобен метод.
Вкарах карта на чуждестранен оператор,който дефакто е в роуминг,и като върнах другата карта всичко е ОК.
Извод: Важното е да има роуминг ;).
Благодаря за съвета.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]