Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сигнал/Заплаха
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2018, 19:03 

Здравейте форум. Нов съм, ако пиша не където трябва се извинявам. Значи преди 1/2 месеца си купих от олх айфон 7ца втора ръка с проблем. Взех го на оферта с цел да го оправя и да го продам или ползвам, щях да реша в последствие. Та така де, имам бегли познания за тези неща, проверих имея, блеклист статуса беше Clean и го взех. Не можах да оправя проблема, пратих го в сервиз и след като ми го оправиха ми сервираха, че е с айклауд. Искаха ми голяма сума и се отказах и го пуснах за продажба с цел да си върна част от парите. На всеки един който ми писа обяснявах от къде е, какво е правено и, че е с аклауд. Едно момче ми писа съответно му обясних пак всичко, дори му пратих хронологии на чата ми с този от когото купих телефона и т.н. Просто не исках да измамя някой, както аз се подлъгах. И му го пратих, като той каза че е 'разбирач' и ще си го оправи. Сега, 1 месец след като му го пратих ми пише да му връщам парите, че го носил в Епъл и за нищо не ставал телефона, в противен случай ще подадял сигнал за да си нося последствията. Казах му, че няма гаранция че той не го е ровил вътре и няма как да му върна парите, и си пазя абсолютно всички дискусии, номера, товарителници от Еконт и прочие и прочие. Та след 100 реда обяснения да мина и на въпроса: Ако евентуално подаде някакъв сигнал някъде си/ а не само да ме плаши за да вземе пари/ при положение, че телефона пише че е Clean и не съм слагал карти в него, могат ли да ме потърсят да давам показания за този апарат и ще послужат ли всички доказателста които имам и изброих да ме ''оневинят'' евентуално? Благодаря предварително :)

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Сигнал/Заплаха
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2018, 19:29 
Аватар

Абе не знам и двамата какви разбирачи сте, та да вземете телефон с iCloud и да си мислите, че ще го отключите, ама както и да е. Та по въпроса ти, трябва да има документи за този телефон на негово име човека, за да предяви някакви претенции. Явно нито ти, нито той имате такива, така че нищо не може да ти направи, освен да те заплашва с цел да подадеш и да му върнеш парите. И моля ви, не се занимавайте с крадени телефони, нищо няма да излезе от това.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2018, 19:43 

Не съм се доизказал. Имам бегли познания като (знам какво е imei и че айклауд много рядко се маха. ) общо взето съм бос в тая сфера. Като го купувах беше забил на екран на айтюнс и гледах в интернет че се оправя за 5 минути. Тоя от когото го взех каза че си е негов и има нов, а с този не му се занимавало. Оказва ми съдействие с имеи и друга информация и се подлъгах да го купя. Не знам краден ли е на 100 процента или не. Исках просто да питам дали този който го купи от мен, може да ме изкара че съм го откраднал аз, или нещо от този род

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2018, 08:37 
Аватар

Нищо не може да ти направи. Плаши те. ;)

Между другото и аз като теб имам някои бегли познания ама със самолети. Знам какво е керосин и илюминатор. Та ако ти попадне някоя обява за катастрофирал самолет, пусни ми я на лично. Ще го купя и ще си го оправя! :))

Не оговарям на ЛС написани на латиница, а още по-малко на шльокавица!!!!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2018, 09:34 
Аватар

gorgior написа:
Нищо не може да ти направи. Плаши те. ;)

Между другото и аз като теб имам някои бегли познания ама със самолети. Знам какво е керосин и илюминатор. Та ако ти попадне някоя обява за катастрофирал самолет, пусни ми я на лично. Ще го купя и ще си го оправя! :))

Може ли и аз да вляза в офертата ?Хахахах

http://www.apple.com

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2018, 19:10 
supporter
Аватар

За плашещия те можем да се посмеем, ама за
Цитат:
Тоя от когото го взех каза че си е негов и има нов, а с този не му се занимавало.

можеш да го потърсиш и да му искаш клауда. Ако не ти го даде/махне от телефона - можеш да подадеш жалба за измама. Продал ти е неизползваема(в буквалния смисъл) стока и явно чужда собственост. За целта обаче ще трябва да върнеш парите на другия и да си вземеш апарата.

Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2018, 19:22 

Alxx написа:
За плашещия те можем да се посмеем, ама за
Цитат:
Тоя от когото го взех каза че си е негов и има нов, а с този не му се занимавало.

можеш да го потърсиш и да му искаш клауда. Ако не ти го даде/махне от телефона - можеш да подадеш жалба за измама. Продал ти е неизползваема(в буквалния смисъл) стока и явно чужда собственост. За целта обаче ще трябва да върнеш парите на другия и да си вземеш апарата.

Звънях в еконт да ми дадат номера, понеже бях хвърлил листа от доставката. Вдигна ми точно веднъж и се правеше на луд.. Следващите 5 обаждания не вдигна и се отказах.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 07:35 
supporter
Аватар

Ами, мисля вече ти е ясно кой е за полицията...

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 09:32 

A аз не мога да разбера защо изобщо се включвате в такава тема и само подхранвате всякакъв вид дилетанти, схемаджий, мераклий за бързо забогатяване и всякакъв друг род "тарикати" които не съм включил в описанието, да се обиграват, да стават все по-добри в лъженето и т.н.
Знаел той какво е имеи, па онзи незнам какво знаел, па третия бил ходил при арменския поп- ама какви са тия глупости, търсил е в Гугъл как да отърве схемата и е попаднал по неведоми пътища на тоя сбъгнат форум, в който навремето се обсъждаха такива теми с няква смислена цел!!!
Да гледа в тубата клипчета , да се лъже с други нему подобни и да се оправя, като излъже още един двама и му се отбият, ще разбере какво е и блек и клийн и лъжа и измама и е...не

Като за последното включвам всички изброени в историята , плюс още поне един двама които ще се включат в доминото...

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 09:39 

kawabiker написа:
A аз не мога да разбера защо изобщо се включвате в такава тема и само подхранвате всякакъв вид дилетанти, схемаджий, мераклий за бързо забогатяване и всякакъв друг род "тарикати" които не съм включил в описанието, да се обиграват, да стават все по-добри в лъженето и т.н.
Знаел той какво е имеи, па онзи незнам какво знаел, па третия бил ходил при арменския поп- ама какви са тия глупости, търсил е в Гугъл как да отърве схемата и е попаднал по неведоми пътища на тоя сбъгнат форум, в който навремето се обсъждаха такива теми с няква смислена цел!!!
Да гледа в тубата клипчета , да се лъже с други нему подобни и да се оправя, като излъже още един двама и му се отбият, ще разбере какво е и блек и клийн и лъжа и измама и е...не

Май и ти си разбирач и са те лъгали и ся ревеш тука по форумите.... Старах се да пиша културно, да обясня цялата ситуация и ти идваш тука раздаваш измислено правосъдие.. Не разбирам какъв ти е проблема

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 23:00 
supporter
Аватар

Той не реве, просто му е писнало от такива като тебе. Нали не мислиш, че не сме се нагледали за 11 години iPhone на пазара?

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 23:05 

Alxx написа:
Той не реве, просто му е писнало от такива като тебе. Нали не мислиш, че не сме се нагледали за 11 години iPhone на пазара?

Сега ме изкарахте крадец и измамник... Пишман станах дето питах тука в тоя праведен форум пф

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2018, 23:09 

Все пак, благодаря на хората които ми отговориха на въпроса и не ме изкараха измамник, без да знаят от първо лице кое как е било.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]