Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: БГ пакет за 2.0
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 00:04 
Аватар

Блокед излиза, ако някой те набере с #31#+359...

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 07:20 
iPhoneaholic
Аватар

VladTheImpaler написа:
thunderl, ето отговор на проблемите, които си написал:

1. Има начин да се премахне, и ще се замести с ь какъвто клавиш няма, но за момента нямам време да го направя. Надявам се скоро да намеря време и да успея да го оправя, но няма да е следващата седмица.

Абе аз като спя и големи глупости пиша :) То си я има буквата ь =)) Та тогава отговора на въпроса се променя малко. Става - Не не може да се махне, поради това че разположението и броя на клавишите не може да се променя.

Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 10:14 

VladTheImpaler написа:
VladTheImpaler написа:
thunderl, ето отговор на проблемите, които си написал:

1. Има начин да се премахне, и ще се замести с ь какъвто клавиш няма, но за момента нямам време да го направя. Надявам се скоро да намеря време и да успея да го оправя, но няма да е следващата седмица.

Абе аз като спя и големи глупости пиша :) То си я има буквата ь =)) Та тогава отговора на въпроса се променя малко. Става - Не не може да се махне, поради това че разположението и броя на клавишите не може да се променя.

Благодаря ти за отговорите, Vlad!!! То, ако не може да се маха по-добре сложи някой често използван символ, примерно _ или @ , или усмивка примерно - от това iь няма кяр никакъв :)

Иначе не знам как е организирана тая лентата за сърч - но на 1.1.4 лентата ми беше само на кирилица, и латинските букви се появяваха само, ако има контакт с латинска буква. Сега да не би да се добавят всичките азбуки от клавиатурите, които съм си аднал? Защото за сметка на латинските "най-често използвани букви" - които никога няма да използвам, губя половината кирилица, която ми е жизнено важна :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 10:24 
iPhoneaholic
Аватар

Това за най-често използваните букви беше за кирилицата, а не за латиницата. Няма как да стане само с кирилски букви по простата причина, че тогава латинските няма да можеш да ги търсиш. И преди да си казал, че ти нямаш латински букви, се замисли че доста хора имат. Цялата ми идея зад пакета беше да може да се ползва от всички такъв какъвто е. Но явно никога няма да стане така защото всеки иска нещо различно.

Явно накрая трябва да пусна 50000 пакета със всички възможни комбинации или 7-8 пакета с отделните функции и всеки да си слага каквото поиска...

Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 11:07 

VladTheImpaler написа:
Това за най-често използваните букви беше за кирилицата, а не за латиницата. Няма как да стане само с кирилски букви по простата причина, че тогава латинските няма да можеш да ги търсиш. И преди да си казал, че ти нямаш латински букви, се замисли че доста хора имат. Цялата ми идея зад пакета беше да може да се ползва от всички такъв какъвто е. Но явно никога няма да стане така защото всеки иска нещо различно.

Явно накрая трябва да пусна 50000 пакета със всички възможни комбинации или 7-8 пакета с отделните функции и всеки да си слага каквото поиска...

Второто не е хич лоша идея, стига да имаш времето да го направиш :) Ясно е, че всички ще останат доволни така. Пакети: шрифт, логота, превод, лента бг, лента бг+латиница, клавиатура с ьi и една с нещо друго (като в тези пакети с клавиатурата може да са основните неща, като например махането на call forwarding-a)

Стават 7 пакета :) Но стига съм давал само акъл, че и без това не ги знам нещата в дълбочина, ти най-добре знаеш до колко е възможно - ако има зависимости между пакетите, нещата се усложняват... При всяко положение и така си свършил доста сериозна работа!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 11:20 
iSupport
Аватар

Ами ще го направи много ясно. И всеки пакет ще струва по 150лв.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 11:23 

Adamov написа:

значи 10 000 айфона по 150 лева
1.5 милиона
добре го е измислил влад

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 11:43 
Аватар

Мда...не стига че продуктът е напълно безплатен, но и хиляди претенции.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 12:15 

Adamov написа:

Много си комерсиален :O)

Once you go Mac you'll never go back | Не отговарям на лични съобщения

Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 12:18 

.

Once you go Mac you'll never go back | Не отговарям на лични съобщения

Последна промяна ThUnDeR на 25 Сеп 2008, 12:35, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 12:18 
iSupport
Аватар

ThUnDeR написа:
Adamov написа:

Много си комерсиален :O)

Явно не си ми схванал идеята, нормално.. ;)

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 12:19 
iSupport
Аватар

ThUnDeR написа:
ammcfc написа:
Мда...не стига че продуктът е напълно безплатен, но и хиляди претенции.

Нестава въпрос за претенции. Евала на човека, че си е хабил от личното време. Всеки може сам да си сложи лого а отностно шрифта ... кофти е да си свикнал на интерфейсния шрифт и изведнъж да гледаш някои друг. Все едно никога несъм работил с телефона.

Тогава не си слагаш пакета и си правиш каквото ти е кеф... Нали можеш ?

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 15:43 

Някой може ли да ми помогне :(

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 17:40 
iPhoneaholic
Аватар

sonet1c, за съжаление нямам 3G и няма как да видя точно какъв е проблема. Единственото, което мога да ти предложа, макар да знам че е тъпо и едва ли ще ти се занимава, е да си направиш рестор, но не със същия custom, а с друг такъв.

thunderl, макар и да не се отнася само за теб, ти имаш ли представа, че всичко иска време? Както се вижда аз и този пакет го поддържам само събота и неделя, защото през останалото време съм на работа. А 7 пакета се поддържат с още повече време.

Говориш за направата на още една клавиатура, но знаеш ли какъв е процеса за направата на такава? И да кажем ще избера @ за символа, който да сложа там. Ако на някой друг не му харесва и иска - ? Нова клавиатура ли? Аз честно казано не виждам какъв е проблема да имаш бутон, който не се ползва. Нали не ти липсва някоя буква?

А за конткатите - една лента само с български букви, една смесена, една само с български букви за английски език и пак за английски една смесена. Ето ти ги само от контактите 4 пакета.

В крайна сметка този пакет да си го сложат хиляда човека - сигурен съм че за да са доволни хората ще трябва да пусна 1000 пакета. Аз изобщо не се наемам да го правя това. И затова ето ми решението - ще пусна каквото намеря за добре. Ако не ви харесва - може да ползвате идеи от моя пакет и сами да си направите такива. Аз се надявам нещата, които съм си намислил още от началото да си ги разработя и пусна постепенно.

Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 18:22 

VladTheImpaler написа:
thunderl, макар и да не се отнася само за теб, ти имаш ли представа, че всичко иска време? Както се вижда аз и този пакет го поддържам само събота и неделя, защото през останалото време съм на работа. А 7 пакета се поддържат с още повече време.

Говориш за направата на още една клавиатура, но знаеш ли какъв е процеса за направата на такава? И да кажем ще избера @ за символа, който да сложа там. Ако на някой друг не му харесва и иска - ? Нова клавиатура ли? Аз честно казано не виждам какъв е проблема да имаш бутон, който не се ползва. Нали не ти липсва някоя буква?

А за конткатите - една лента само с български букви, една смесена, една само с български букви за английски език и пак за английски една смесена. Ето ти ги само от контактите 4 пакета.

В крайна сметка този пакет да си го сложат хиляда човека - сигурен съм че за да са доволни хората ще трябва да пусна 1000 пакета. Аз изобщо не се наемам да го правя това. И затова ето ми решението - ще пусна каквото намеря за добре. Ако не ви харесва - може да ползвате идеи от моя пакет и сами да си направите такива. Аз се надявам нещата, които съм си намислил още от началото да си ги разработя и пусна постепенно.

Добре, де - не съм казал друго! Евала за работата - като нямаш време - живи и здрави! Не разбирам какво толкова се засягаш. Не обвинявай хората, че имат претенции - естествено, че имат. Аз, като човек, който е потребител на Apple, трудно се задоволявам с "нали всичките бутони са ти там, какво като тоя не се използва".

Разгледах ти пакета, видях къде - какво. Оправих си шрифтовете на старите, в момента гледам въпроса с кирилска лента докато съм на английски, а ако има кой да ме насочи основно за клавиатурата и нея ще си я променя както ме кефи. Ако направя нещо значимо и ми остане някакво време, ще пусна пакет, който да фиксне твоя или ще пък едно ръководство как човек сам да си направи нещата.

Edit: Успях да пусна лентата само на кирилица, но за съжаление нямам същия успех когато съм на английско меню. Явно някак ще трябва да го излъжа, че съм на български...Идва ми на акъла да презапиша всичко БГ от пакета с английските файлове, обаче ми се струва прекалено брут-форс и има голям шанс за грешка. Трябва да има и по-хитър начин, ако някой се сеща, да казва :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 23:34 

И така, вече имам напредък

1) Направих лентата за търсене в контактите да е само с букви на кирилица и да се показва при английски език
2) Премахнах новите шрифтове и върнах старите
3) AutoCorrection-a очевидно няма как да се спре напълно - до този извод стигнах като попрочетох малко. Дори и напълно спрян, продължава да си работи с думи от AddressBook-а. Това обяснява защо само тези потребители, на които повечето им контакти са на кирилица се оплакват :) Например на мен на "него" ми вади едно определено име от контактите, а да кажем на някакво име написано ми вади работно място. Т.е. не търси само в имената на хората а и в другите полета - адреси, фирми и т.н. - ЕДИТ: ВЕЧЕ ИМА РАБОТЕЩО РЕШЕНИЕ - viewtopic.php?f=17&t=4749

Сега остава:
4) Да видя какво се прави с клавиатурата, макар, че май наистина не ми се занимава и с това, първите неща ми бяха по-приоритетни

П.С. Ако някой се интересува как съм направил първите две неща, да каже - ще напиша накратко как става и ще кача нужните файлове, за да си ги сложи ръчно през ssh-a

Последна промяна thunderl на 26 Сеп 2008, 00:16, променена общо 3 пъти

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 23:40 
Аватар

thunderl написа:
....
4) И по някакъв начин да накарам безумния аутокорекшън да спре (Не качвайте KB - омазва клавиатурата, нищо, че я четох някъде като възможно решение)

http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=4749

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2008, 23:49 
Аватар

Някой се оплакваше, че пак му се включва autocorect-a и при мен беше така но като влезнах settings--->General---->keyboard и след това от там international и от там се маха qwerty :) Поне при мен така се оправи.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008, 10:43 

Премахване на Шрифтовете от пакета и лента за търсене само на Кирилица

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008, 11:07 

Здравей Владо, вчера намерих някъде БГ за 2.1, но като го сложих ми заби, а сега не мога да намеря от кой сорс беше тази версия. Ще има ли и при теб нещо за пълно БГ за 2.1?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008, 11:29 
Аватар

извинявам се за дългия цитат, но някой хора ги мързи да натиснат search или да върнат 1-2 страници назад :-S
advokat_hristov написа:
Здравей Владо, вчера намерих някъде БГ за 2.1, но като го сложих ми заби, а сега не мога да намеря от кой сорс беше тази версия. Ще има ли и при теб нещо за пълно БГ за 2.1?

VladTheImpaler написа:
Аз отново мисля да привлека внимание с нов пакет :) Пакета е iPhonetic for 2.1 (има си и страница - http://www.quantx.org/iphone/iphonetic/depiction.html), и както можете да се досетитите от името е за новия фърмуер - 2.1. ТОВА НЕ Е ЪПДЕЙТ! Това си е напълно отделен пакет. И двата ще продължат да си съществуват, поради разликите във файловата система между 2.0.х и 2.1.

Но по същество - ето какви са функциите в новия пакет:

Българско меню - пълен превод на всички програми и менюта
Логота и настройки на трите основни мобилни оператора в България
Търсене в контактите на кирилица
Българска фонетична клавиатура - моя разработка, но идеята как да се направи си е на avatar
Шрифт DejaVu - по-компактен и красив шрифт, чрез който кирилизираният телефон изглежда много по-добре
Разпознаване на номерата, независимо как сте ги вкарали в телефонния указател

Изображение

Както виждате името на клавиатурата си е Български, а не Руски както досега B-) Пакета е достъпен за инсталация от същия сорс - http://www.quantx.org/iphone/. Преди да го инсталирате ТРЯБВА да махнете всякакви предишни версии на iPhonetic/Free Bulgarian Localization, както и на клавиатурата и BG fix-а на avatar.

Засега толкова :) Скоро може да има още подобрения, а дотогава приятно ползване и ако ви харесва толкова много това което съм направил, че чак изгаряте от желание да ме почерпите - можете да натиснете жълтия бутон за Donate на страницата на пакета :)

P.S.: За всички, които ще искат версия без логота - ще има такава, но ще бъде в близките ден-два - искам малко да си почина :) За тези, които искат да не се сменя системния шрифт - такава версия няма да има, но също до ден-два мисля да обясня как да си махнете новия шрифт. :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008, 11:33 

Дали мога да смея да се надявам за клавиатура на БДС
Знам че повечето хора ползват фонетична, но като съм свикнал с тоя БДС и фонетичната направо ми връзва ръцете

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2008, 12:08 
Аватар

Jako написа:
Знам че повечето хора ползват фонетична, но като съм свикнал с тоя БДС и фонетичната направо ми връзва ръцете

Една тема по-надолу :-S viewtopic.php?f=16&t=4740

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2008, 09:06 

Благодаря, намерих го и си го инсталирах пакета, всичко е ОК. Относно БДС тук явно няма още. В пакета на Наско явно има, но май е за по-стари версии.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2008, 19:01 

uncivilized написа:
Jako написа:

Една тема по-надолу :-S viewtopic.php?f=16&t=4740

Нещо не те разбрах,
смяташ ли че там има отговор на въпроса ми

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 184 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]