Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Как да си прехвърлим папката MobileSync от С (Backup) на D
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2017, 17:14 

Преди време бях попаднал на една стара тема като тази
http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopic.php?f=25&t=32530&p=219915&hilit=apple+computer#p219915
Реших да направя тази тема макар и късно. Понеже днес решавайки един друг проблем с друга синхронизираща програма реших да пробвам и как е при iTunes.

Няма да откриваме топлата вода а просто ще използваме една команда symlink в Windows от 7 нагоре .
Много пъти лично на мен ми е създавало проблем че в iTunes няма възможност за задаване на път къде да се съхранява бекъп папката по желание на потребителя а се ползва пътя по подразбиране в диск C:\Users\(Този Компютър)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync
Ако някой иска да я премести на друга партиция може да ползва командата symlink и да освободи пространство на C:\ а също така след преинсталация на ОС няма да му се налага да прави архив на бекъпа на друга партиция.
Навигираме до C:\Users\(Този компютър)\AppData\Roaming\Apple Computer след което копираме цялата папка MobileSync на D:\
След като мине копирането може да я изтрием. Имаме я вече на D:\
Сега трябва само да накараме iTunes да си я търси на D:
Използваме командата symlink в командния прозорец CMD като администратор.
Код:
mklink /D "C:\MobileSync" "D:\MobileSync"

Прекия път ще бъде създаден на C:\ след това само трябва да го копираме на C:\Users\(Този компютър)\AppData\Roaming\Apple Computer
Трябва да изглежда така

Изображение

Трябва да разрешите да ви се виждат скритите папки.
п.п. Малко се наложи да я редактирам темата, вече всичко работи нормално.

Профил  

Заглавие: Re: Как да си прехвърлим папката MobileSync от С (Backup) на D
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2017, 16:03 

Имам няколко въпроса.След копирането "уж" на линка на C:// , се оказва, че това не е линк, а цялата папка, която вече изтрих от C:\Users\..........\AppData\Roaming\Apple Computer и също толкова голяма.....от порядъка на 48 гигабайта.В такъв случай цялата процедура се обезсмисля, тъй-като ще имам папката хем да D , хем на C://. хем на C:\Users\..........\AppData\Roaming\Apple Computer? Тоест cmd не прави линк, а копира цялата папка на C. Моля Обяснете.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]