Проблем с активация на iMessage

Всички ваши проблеми и въпроси, свързани с процедурата по отключване на достъпа до файловата система на телефона и активирането на пълната GSM функционалност за произволен мобилен оператор.
Venkov

Проблем с активация на iMessage

Мнение от Venkov »

Здравейте, от няколко дена се опитвам да активирам iMessage на iPhone 5 с IOS 10.3.4 и не ми се получава. Свързан съм към WiFi, с последния софтуерен ъпдейт за iPhone 5 съм, рестартирах телефона и пробрах с рестартиране на мрежовите настройки (Reset Network Settings), но всеки път получавам едно и също съобщение - "Activation unsuccessful.Turn on iMessage to try again.". С телефона използвам карта на Виваком и гледах, че в сайта на Apple в "поддръжка и функции за безжичен оператор в Европа" Виваком не е отбелязан - https://support.apple.com/bg-bg/HT204040 . Съмнявам се, че Виваком не поддържат iMessage, ако някой използва iMessage с Виваком да сподели ако е имал проблеми с активацията.
Преди да отива в офис на Виваком ще съм благодарен ако някой сподели нещо което може да се направи и съм пропуснал. Благодаря.

krasifer

Re: Проблем с активация на iMessage

Мнение от krasifer »

Аз имам същия проблем и на а1 и на вива.
Или по-скоро мога да ползвам и месидж само с ймеил,а не иска да активира телефонния номер.
Проблема го имах и преди години,и тогава един колега от форума ме светна-да изкяза в роуминг,и се оправя.
Аз нямах планове да напускам страната,но направих друго: сложих сим на чужд оператор(който в момента реално е в роуминг), и се оправи.

gmax

Мнение от gmax »

Въведи **5005*7672*+359878000333# и набери, ако не стане сложи картата в друг апарат и въведи ръчно номера на SMS центъра
+359878000333

krasifer

Мнение от krasifer »

Излизах в роуминг,но не ми се получи.Значи отпада.

Аватар
Alxx
supporter

Мнение от Alxx »

Мнението над твоето ;) Даже активира под 6.1.3 на пренесен номер към вива.
"Мисля-значи съществувам"

Публикувай отговор