Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Blacklisted EE iphone X
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 19:18 

Здравейте.Имам следния казус и все още търся решение.Живея в Англия от години,купувам си техника главно от ebay и gumtree,когато опре до по-скъпа техника,защото там разликата е усезаема.Преди 4 дена закупих от частно лице iphone x,запечатан,неактивиран,но заключен към местен оператор EE.Продавача ми показа фактурата,но не поиска да ми я даде(очевидно не мога да си го обясня),но и преди съм купувал 2 телефона на същия принцип и съм нямал проблеми.Сега обаче гризнах дървото,телефона е с мой icloud,но е в черния списък.Отидох до оператора,естествено,не проявяват интерес към казуса,в полицията няма да е много по-различно.Въпросът ми е някой да знае какви са ми алтернативите,сега имам един ipod.Jailbreak или отключване или премахване от черния списък?като цяло турбо сим може ли да се позва на blacklisted iphone?Естествено,не очаквам безплатно да си реша проблема,така че бих си заплатил,стига да се знае,че има оправия.Мерси за отделеното време и благодаря предварително.

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Blacklisted EE iphone X
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 21:29 
Аватар

Продавай го на някой в България - тук няма (все още) екстра като Blacklisted, което значи ще си работи напълно нормално (поне на територията на България в обхват на някой от трите ни оператора).

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2018, 21:51 

Мерси за отговора,ще го имам впредвид като си идвам да проверя дали става.Телефона е заключен към ЕЕ и не знам дали ще раЗпознае чуждата карта,тукашна като вкарам иска активация.Но все пак съм ентусиаист,че има вариант да си го ползвам,просто не знам как да стигна до там.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2018, 14:43 

Ще работи по всички краища на света, с изключение на Англия. Друг е въпроса с отключването му, но ако го продадеш , не е твоя грижа .
Ако имаш нещо неясно ми пиши на ЛС ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2018, 16:04 

Здравей и мерси за отговора.Въпросът ми е понеже живея в Англия как мога да го ползвам тук?Няма никакъв вариант,дори и с Р сим или фабрично отключване(практически е невъзможно,след като е в черния списък,така ло)?Мерси предварително.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2018, 14:20 

Колеги,купих Р сим,но няма отключване.Правя всичко по инструкции от сайта rsim5.com,но не става.Каква може да е причината?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2018, 15:49 
Аватар

Не знам по какви инструкции го правиш, но ICCID: 89014103279529155435 си работи все още :)
Премахваш ПИН кода на сим картата,поставяш я заедно със R-SIM! Телефона ще отиде на активация,задържаш страничния бутон и набираш*5005*7672*0#!Намираш таба Edit ICCID въвеждаш 89014103279529155435>Send,вадиш и поставяш обратно сим карта заедно със турбината или рестартираш телефона !

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2018, 17:06 

Телефона няма да тръгне никога в Англия, както вече казах !

Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Апр 2018, 20:23 
Аватар

Отключва го със R-SIM до No Service,след което го вади от Blacklist за 30-40 паунда и го ползва в UK! То ако е със карта на ЕЕ и турбина няма да му трябва ;;)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 24 Апр 2018, 00:51 

Благодаря на гоги,че ме насочи,но не споделя сайта,който е ползвал за премахване на blacklist.Някой ползвал ли е и може ли да сподели конкретен линк за UK,че има и много фалшиви.Мерси!

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]