Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Неправомерно плащане към iTunes
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 12:20 

Здравейте, вече за втори път ми пристига съобщение от банката, че са платени 4.99 евро чрез POS с адрес: ITUNES.COM/BILLITUNES.COMLU.
Не съм купувал приложение скоро, имам закупено място в icloud 50GB, но то е 0.99евро/месец.
Как да разбера за какво е това плащане и как мога да го спра. Благодаря предварително.

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Неправомерно плащане към iTunes
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 17:56 
Аватар

Провери какво си купувал: https://support.apple.com/en-us/HT204088

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 18:10 
Аватар

Да не е абонамент за нещо?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 18:24 

Сега проверих и ми излиза ето това Apple Music individual membership 4.99 euro.
И миналия месец го има същото. Как да го откажа това плащане за в бъдеще?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 18:55 

Май го деактивирах. Ще разбера другия месец. Благодаря.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2017, 03:46 

Не е неправомерно, приятел. Просто трябва да обръщаш внимание на "малкият шрифт" всеки път, когато активираш някаква услуга, а не просто да натискат "Next", "Next", "I accept". Много хора правят това и големите компании от това печелят.

Когато въведоха за първи път Apple Music, мисля че след три месечният пробен период започват да те таксуват именно с тарифа, която си си избрал първоначално, докато си активирал услугата. Докато активираш Apple Music и избираш плана (лично според мен си избрал University Student, което е 4.99 евро, но как се изписва точно в банковите извелчения не знам) си пише изрично и ясно и цитирам: "Membership automatically renews, but you can cancel renewal at any time from your account". Идеята е, че АКО НЕ ИСКАШ да плащаш за тази услуга, трябва да я деактивираш преди да платиш за първият (или следващ) месец.

Плащам месечни абонаменти за някои приложения и условията там са същите: плащам 1 месец и ако не прекратя абонамента си, то всеки месец ще продължи да ми дърпа парите. Ако платя за три месеца напред и получа някакви намаления заради това, след три месеца ще ми поднови за нови три месеца и т.нат. По същата логика е. Доколко това е етично е друг въпрос, но така го правят. Не е като да не са ти го написали. Именно заради това си правя напомняния на телефона да прекратя този или онзи абонамент.

Мога само да предполагам какво си направил и предполагам, че е горно описаното, но ето какво открих за отписването от Apple Music. Надявам се да ти е полезно: (тук можеш да видиш отново известието за автоматичното подновяване и т.нат.):

https://support.apple.com/en-us/HT204939

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]