Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 267 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Ръководство за безплатна регистрация в iTunes!
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2008, 04:02 
Критикар №1
Аватар

НОВО!!! Понеже вече AppStore е достъпен и за България това ръководство е валидно, като само трябва да си въведете държава България и адрес в България. Така ще можете да ползвате безплатните приложения напълно легално, а ако имате и кредитна карта може да пазарувате и платени.

Пиша това ръководство, защото получих вече няколко ЛС с молби от потребители да им направя регистрации. Нямам нужното време и нерви, затова четете следващите редове, ориентирайте се по снимките и не се правете на неуки!!! Този метод е обясняван и предъвкван много пъти във форума, но явно има хора, които или падат от Луната, или просто искат информацията да им се подаде в устичката максимално смляна.

1. Отваряте iTunes и кликвате на iTunes Store. В полето Search въвеждате името на произволна БЕЗПЛАТНА програма - в случая ще използвам програмата Shazam.
Когато търсенето приключи, кликвате на Get App до иконата на програмата.
Изображение

2. Появява се прозорец за въвеждане на потребителско име и парола. Понеже вие още нямате такива, кликвате на Create New Account.
Изображение

3. На следващия екран просто кликвате Continue.
Изображение

4. Следва екран, който ви подканя да прочетете условията за използване на програмата и да се съгласите с тях. Прочетете ги (ако желаете ;) ), след което маркирайте I have read and agree... и отново Continue.
Изображение

5. Стигаме до екрана, в който трябва да въведете ваши данни. Попълвате email адреса, който желаете да ползвате (желателно е да е ваш реален email), избирате си парола и я попълвате в двете полета под email адреса. Избирате си таен въпрос, таен отговор и рождена дата. Тези данни ще бъдат използвани, ако забравите паролата си и искате да бъде сменена. Може да махнете отметките на двете опции най-долу, ако не желаете Apple да ви изпращат промоционални съобщения и т.н. Когато попълните всички графи, кликвате на Continue.
Изображение

6. Ето го и екранът, в който се избира начин на разплащане. Забелязвате, че опция NONE съществува! Ако просто бяхте избрали създаване на акаунт през iTunes без да изберете безплатно приложение, тази опция щеше да отсъства. Тук е грешката на болшинството потребители, които не четат или го правят през ред.
Та... избирате None и попълвате двете си имена и адрес. В полето за местожителство съм попълнил данни, които можете да използвате и вие. Град Маями, щата Флорида, пощенски код 33122, телефонен код 305 и седемцифрен телефонен номер. Разбира се, можете да попълните и друг град, щат и т.н., стига да знаете точните им данни. След попълване отново кликвате Continue.
Изображение

7. ГОТОВО! Следва екран, който ви казва, че регистрацията ви е минала успешно. Кликвате Done, за да потвърдите регистрацията. После влезте в мейла си, отворете съобщението, което са ви изпратили и кликнете на линка в него, за верификация на регистрацията.
Цитат:
Важно! Ако за регистрацията ползвате поща в abv.bg, линкът за потвърждение няма да се вижда. За да го видите, препратете полученото писмо на друга поща, различна от abv.bg.

Изображение

8. iTunes ще ви върне на началния екран на iTunes Store. За да се оторизирате, просто кликнете върху Sign In и въведете вашия email адрес и паролата, която сте избрали при регистрацията.
Изображение

Това е цялата философия в създаването на акаунт в iTunes. Елементарни осем стъпки, които отнемат по-малко от десетина минутки. С една такава регистрация можете да оторизирате до пет компютъра!
Ако и сега въпросите продължат, силно се замислям дали да не се прибегне към наказания!

п.п.
Умишлено съм направил нова тема, а не съм писал в съществуващата, за да не се изгуби ръководството из другите писаници в темата.
Също умишлено не съм я сложил в раздел Съвети и ръководства, защото засяга конкретно iTunes.

Профил  

Заглавие: Re: Ръководство за безплатна регистрация в iTunes!
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2008, 08:31 

Отлична работа, колега sisq0 L-)
Ако ти се допълва някъде горе, обясни им, че можеш да оторизираш до 7 компютъра максимум с един акаунт, in case че се сетят и това да питат, т.е. да нямат повече въпроси след като прочетат ръководството.

Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2008, 13:33 
Аватар

zviaraD написа:
Ако ти се допълва някъде горе, обясни им, че можеш да оторизираш до 7 компютъра максимум с един акаунт

До 5 компютъра.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2009, 16:33 
iSupport
Аватар

Sisq0 написа:
Спрете да им отговаряте на ЛС и трийте темите, и ще започнат да четат. Кучето скача според тоягата - като не става с добро...

Много си прав. Аз без туй така правя. Не ми дреме дали някой ще се сърди или не...

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2009, 22:09 

Аз като си въдеда Е-майла и паролата и като съкна на Sign In ми пише: Chick OK to review the instructions on how to verify your account. И като цъкна на OK, ме връщта на точка 7, къде трябваше да цъкна Done.Цъкам го пак и ства същото...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2009, 22:29 
Критикар №1
Аватар

В екран седми над имейла ти пише, че са ти пратили писмо на мейла за верификация на акаунта. Влез в мейла си да го прочетеш (и да потвърдиш), за да завършиш процеса.
Мейлът ще изглежда така...
Цитат:
Dear еди-кой-си,

Your iTunes Store Account has been set up, with the following Apple ID: твоят email адрес

Please click the link below to verify your account, then sign in to the iTunes Store
using your new Apple ID and the password you created when you set up your account.

...и отдолу ще има линк. Цъкни на него за потвърждение и си готов.

п.п.
Допълнил съм го в ръководството!

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2009, 22:51 

Мерси. Така ства като не чета внимателно и не гледам. Ама се пак не съм спал от 2008 година =))

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2009, 13:58 

Пробвах, но не става. С последния iTunes съм. Ще пробвам на друг компютър по-късно.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2009, 17:00 

И така след цялата тази схема не получих емаил...правих го 2 пъти използвайки гмаил-ски и майл.бг акаунти с 2 независими регистрации...много странно @-)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 18:25 
Аватар

Хм, и при мен не ми пращат мейл..
Пробвах с 1 в хотмейл и с 1 в мейл.бг...
Избрах, че страната ми е US. Копнах точен адрес от гуугъл за Miami, Florida. Вече имам една регистрация, но към швейцарския стор - обаче там не излиза всичко. Примерно няма го раздела moovies от където могат да се дърпат трейлъри..

едит: сега пробвах с адрес в англия и ми пратиха мейл. За адрес може да ползвате тези данни:
address: Sir Matt Busby Way (и някакъв номер)
post code: M24 1YN
Town/City: Manchester
tel: 0845 - е кода (+ 7 цифри)

Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 19:37 
Аватар

Аз отдавна си имам акаунт но бих искал да мога да направя един на някой и друг приятел и без имам ваучер или кредитна карта.
Сега вече Мога.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 19:46 

и ако Sisq0 позволи извадка от стара тема
The Fake Name Generator :))

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 20:27 
Критикар №1
Аватар

Тоя генератор е безсмислен, при положение, че съм дал коректни координати в ръководството, които можете да използвате, а име и адрес можете да въведете напълно произволно.

Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2009, 02:35 
Аватар

Е, не ! Хората, които не могат да се оправят след прочитането на това ръководство, как въобще ползват компютър или каквото и да било електронно устройство?! Да не говорим, че явно не знаят бъкел английски език (не че е задължително, но при положение, че сърфират из интернет...трябва все да си имат поне малка представа)!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2009, 13:15 
iSupport
Аватар

aveliky написа:
Не знам какви ръководства ще са необходими, за да се справите с тях, без допълнителни въпроси.
Ето едно видео ръководство как става магията: http://alekserviz.com/Aveliky/reg_itunes/reg_itunes.swf
Колегата sisq0 ако иска да го приложи в първия пост.

За пореден път си направил нещо перфектно. Евала Саше.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2009, 14:39 

Във връзка с проблема за който писах (съобщението е изтрито).
при следване на активиращата връзка, се стартираше iTunes и излизаше следната грешка:
We could not complete your iTunes store request. An unknown error occurred (11111).
Загледах линка който получих и установих че е съставен от 2 web адреса:
Примерно:

http://buy.itunes.apple.com/WebObjects/MZFinance.woa/wa/verifyAccountEmail?evcode=blablablablahttp://phobos.apple.com/WebObjects/MZFinance.woa/wa/accountVerify?evc=blablablabla

разбих го на 2 части, въведох I-вата (т.е.: http://buy.itunes.apple.com/WebObjects/MZFinance.woa/wa/verifyAccountEmail?evcode=blablablabla) и се активира успешно.

да се надявам че това ще е полезно и на други

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Яну 2009, 19:58 
Аватар

Перфектно ръководство! Едно голямо благодаря и от мен =:)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 07:46 

Sisq0 ти си върха. Написал си го като за дебили ( :)) и пак има въпроси?!?). Аз нямам нерви като теб.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2009, 16:05 

Благодаря и от мен! =D>

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2009, 14:49 

Съжалявам за тъпия въпрос, но тази регистрация на коя версия на iTunes е правена, защото пробвах на последните 2 версии и на мен не ми излиза поле None.Извинявам се предварително, ако въпроса ми не е на точното място.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2009, 14:51 
Критикар №1
Аватар

На 8.0.2 и няма да ти излиза None, ако не избереш безплатно приложение за инсталиране. Явно не следваш коректно стъпките от ръководството.

Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2009, 14:57 

Sisq0 написа:
На 8.0.2 и няма да ти излиза None, ако не избереш безплатно приложение за инсталиране. Явно не следваш коректно стъпките от ръководството.

Прав си.Извинявай.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2009, 15:37 
Аватар

Сега ще е чудесно и да обясниш така чудесно и как се инсталират програмките :) Аз хубаво съм си ги свалил и отивам на Applications и там са ми програмките които съм свалил.После отивам на iPod и му давам sync...познай какъв е резултата. :) После като отида в някое заведение с Wi-Fi и си изтегля някоя от тези програмки ми изписва,че вече я имам и дали искам пак да я инсталирам (а не ми изкарва иконката на "инсталираната" програма(дефакто я нямам)) Може ли малко по-така като за начинаещ да обясниш (вчера сутринта си взех iPod=да) :) Мерси предварително :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2009, 17:54 
Критикар №1
Аватар

Това е ръководство за регистрация, не "как да си кача игричките". За второто има цяла отделна тема, а ти като нов тук можеше да я потърсиш.

Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2009, 17:59 

Стана супер,дръпнах си Nimbuzz благодарение на това,много благодаря.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 267 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]