Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Рекламационни претенции за iPhone към Мтел
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2014, 19:09 
Аватар

Най-накрая се получи дългоочакваният отговор от КЗП.
Не знам дали е за смях или за плач, но на дълго и на широко обясняват, че не могат това или онова.
Е, не знам и защо не взимат отношение относно това, че "Мтел" веднъж казват, че са ремонтирали апарата (сменен "контрол модул" каквото и да значи това), а втори път, че са го заменили (има надлежен протокол за замяната).
Утре следва посещение на КЗП от мен и юрист, а след това - дело в СГС.

Iphone 5 16Gb, iOS7
Iphone 4 32Gb, 4.2.1 Custom, Jailbroken

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2014, 11:21 

mecho puh написа:
Здравейте на всички,
казвам се Мариан - Mecho Puh във Фейса.

Искам да ви напиша моята прясна история.
Преди две седмици ми спря говорителчето за входящи разговори и карах два дни на слушалки докато го занеса в Менте-л . Та стигнах до тея смотаняци дадох си го и след 8 дни ми звъна оператор (тоест днес) с думите:
Господине , вашия апарат не подлежи на гаранционно обслужване от наша страна проди факта , че има следи от удари и ЗАБЕЛЕЖЕТЕ и апарата ви няма сензор -датчик за влагата.
Аз в шок и слушам, жената продължава.
Господине има два варианта , да ви го сменим със нов за сумата от 510лв. или да ви го върнем в това състояние.
Аз веднага се хванах с въпроса къде е датчика, кой го е извадил, телефона съм си го купил от Мтел и никога не е отварян, тоест продали сте ми негоден апарат който не подлежи на гаранция.?????????? :)) (:~
Тая вика, незнам господине от нашия сервиз така са се пройнесли , по повод сензора , телефона е на Ейпъл не на Мтел, питайте тях

ШОК ШОК ШОК , незнам от какво да почна , незнам какво да правя.
Просто не го очаквах .

хаха и ти си попаднал на фирма "Булграм"... ако не ти е мокър сензора ще ти кажат че си го изпускал, ако не е това ще ти кажат че телфона е джейлнат и "не подлжи на гаранционен ремонт съглсано общите условия на Apple".

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2014, 22:13 

Някакво развитие по темата??Какво казаха в КЗП като беше там с адвокат?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2014, 19:15 
Аватар

Времето си минава, но развитието на случката продължава (в случай, че някой си е помислил, че съм се отказал).

След изпълнение на поредната процедура, днес получих от КЗП отговор, че съгласно закона за достъп до обществена информация, ще ми бъдат предоставени на хартиен носител и CD документите по административнонаказателна преписка във връзка с жалбата ми.

След заплащане на съответната такса и получаване на всички документи, влизаме в съда.

Писмото на КЗП може да видите ТУК.

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2014, 17:18 
Аватар

Днес отидох да внеса таксата за достъп до обществена информация.
В сряда всичко ще е при мен и минаваме на фаза - СГС.
Извинете ме, че няма да публикувам копия от документи повече - мисля, че не е редно, докато трае делото.
Ако желаете - приемете думите ми на доверие, а първата новина в този дух е, че наказателното постановление на КЗП е факт.

Равносметката дотук е:

- смяна с рециклиран телефон (който работи и се ползва от сина ми);
- 150лв. (сто и петдесет лева) "отстъпки", които изрично отказах,защото договорът е променен без мое съгласие. Е, не можело, нямало как, та без моето съгласие сумата е приспадната от месечни такси;
- наказателно постановление от КЗП на стойност 2000лв (две хиляди лева) към виновния търговец, в случая "Мтел" ЕАД.

Простата аритметика показва, че нежеланието да се спазва закона е струвало на търговеца дотук над 2300-2400лв (смятам рециклирания апарат на нищожна стойност). Аз съм доволен, дори и да загубя бъдещото дело в Съда.

Имах разговор и с ръководни кадри от КЗП, на които благодарих за свършената работа. Обясних им, че вероятно много хора не вярват в тях като институция и затова един търговец може да спечели 50000лв (примерно) и да плати нищожни на фона на печалбата глоби. Споменаха, че много от потребители очакват от КЗП да издърпа ухото на търговеца и да им върне парите на секундата. Със сигурност са прави в тази насока.

Затова хора, казвам го от гледната точка на потребител и търговец едновременно - търсете си правата и не се отказвайте. Но ги търсете аргументирано, подкрепено с документи и законосъобразно. Може би тогава случаите на измами и нагло отношение към клиента ще започнат да намаляват, докато един ден всички се радваме на любезно отношение и сигурна доза коректност.

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

Заглавие: Iphone 5s mentel отхвърлена гаранция
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2015, 21:33 

Преди 1 седмица горе долу, но може и повече си оставих телефона с рекламаия в мтел. Беше се появило бяло петно на екрана едвам забележимо, но се виждаше и ме дразнеше... бутона беше хлътнал и нямаше никакъв ход.. Днес ми се обаждат и ми обявяват, че телефона е бил мокрен и понеже е изпускан( изпуснат е наистина с много лек удар долу до говрителя) гаранцията ми се отхвърля и могат да ми предложат нов за 510 лв.... Идеята ми е може ли да се направи нещо по въпроса и какво е то ще бъда благодарен за всяка помощ...(телефона никога не е бил мокрен), а съм чувал, че дори и ударени телефони са били подменяни дори управителя в магазина ми каза, че ще ми го сменят вероятно и този удар не е проблем понеже е от долната страна на телефона... благодаря ви предварително..

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2015, 16:55 
Аватар

Я колко време не е писано тук. Само аз ли си играя с тези младежи,м?:)

Ами хубаво, хайде да раздвижим темата отново.

На 19.09.2015г. бе предаден в офис на "Мтел" апарат iPhone 6, който при опит за ъпдейт/рестор дава грешка 53. Както вероятно знаете, грешка 53 означава, че имате нелечим хардуерен проблем с Touch ID (любознателните могат да прочетат ТУК). Важно е да отбележа, че в приемо-предавателният протокол изрично бе за писано, че апаратът няма никакви следи от удар, изпускане, мокрене и прочее производни оправдателни.

След 4 дни се наложи да посетя фирма "Булграм" (помните ги, нали?), защото в техният протокол бе записано, че по апарата има следи от удар и драскотини. Извадиха го от сервиза (уж безе разглобен, а се появи непипнат, със защитното фолио) и момчето доста време търси къде аджеба са тези драскотини и следи от удар. Имам и снимки, но сега няма да ги качвам. Оказа се, че "във фирмата има само един човек, който се занимава с Apple и в момента го нямало, извинявайте!" при положение, че посещението ми бе именно на база предложение от тяхна страна за да удостоверим заедно със сервизния техник състоянието на апарата.
Влязох при директора на фирмата, чу името ми и се сети след година и кусур (горд ли да се почуствам?). Подадох му апарата с молба да ми покаже къде е ударен и одраскан и след около 2-3 минути разглеждане ми го върна с думите "Не виждам нищо!". О, чудо - следите са се изпарили! Стана и второ чудо - за няма и минута се намери втори "човек, който работи с Apple и същият взе присърце проблема. Jobs.bg пасти да ядат - в "Булграм" намериха ценен кадър за по-малко от минута, че го и назначиха. Нещата тръгнаха "на добро". След 3 дни апаратът бе изпратен към "Мтел" със становище за замяна.

След нови 4-5 дни (днес) в сайта на "Мтел" се появи интересна информация - беше написано, че устройството е ремонтирано. Тъкмо исках да известя всички медии, че в България си имаме технически гении, които правят и невъзможното (да заменят Touch ID - нещо, което дори техниците на Apple не са в състояние да направят), когато естествено забелязах, че IMEI номерът по-долу е различен. Демек са го "ремонтирали", ама имаме нов IMEI, което ще рече, че е заменен! Това за мен е меко казано опит за заблуда, а твърдо казано - документна измама.
Незабавно предупредих "Булграм" и за да бъда честен ще кажа, че хората си бяха свършили този път работата блестящо. Топката бе в полето на "Мтел", та потърсих "звездата".

След десетина минути ми се обади г-жа Фани Адамова от "Мтел". След обширен и бурен разговор не постигнахме нищо смислено. Милата дама ми обясни, че "това е политика на Apple и навсякъде по света било така!" - нещо, което изобщо не ме интересува. Аз живея в България и по българските закони, мисля си, че същото важи и за тях! Успя дори любезно да ме посъветва, че щом проблема ми се повтаря да сменя марката на апарата - логика, която ме изкефи максимално. Значи да не сменям некоректния търговец, а да сменя стоката! Много яко!

Излишно е да казвам, че не и върза. Отказа да върне апарата (рециклираният, който искат да ми дадат), защото "вече пътува, а и няма кой да Ви даде друг!". До десетина минути щял да ми се обади не знам си какъв супервайзър, а след като я помолих да го преведе на български се оказа, че бил "групов отговорник". Е, повече от час няма ни вест, ни кост от него, та тъкмо звънях на "звездата" и човека взе, че се обади. Обясних му цялата история, прочетох му наказателното постановление (част от него), помоли ме за IMEI номера още на 5-цата, която и дадоха като нова, а беше рециклирана и чакам обаждане.

Междувременно обявявам конкурс за правилен отговор на въпроса "Ще мине ли номерът този път?". Наградата е символично "Браво!", а възможните отговори са:
а) не;
б) в никакъв случай;
в) абсурд;
г) няма как да се случи.

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2015, 20:05 
Аватар

Залагам на отговор Г)

Гони ги до дупка, докато не се научат. Ще те запомнят.

iPhone 4[S] iOS 6.1.3

iPhone 8 Plus RED is coming...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2015, 19:28 

г-н Шопов,

Поздравления за борбата с Мтел, в частта и с отказа от замяна на устройството. Но не разбирам какъв е проблема с "рециклираните" айфони. Ползвам рециклиран 4s (след замяна) от 2013 и не намирам никаква разлика от нов.

- батерията е била на близо 0 цикъла, когато я проверих месеци по-късно съвпадаше с честотата ми на зареждане
- няма никакви видими разлики от чистно нов, дори екрана си имаше oleophobic coating, който с времето се износва

Единствената разлика с оригиналния ми телефон е че този все още работи :D.

Ще ми е интересно да споделите недостатъците на "рециклираните" телефони.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 10 Окт 2015, 01:08 
supporter
Аватар

Въпросът не е за или против рециклираните апарати, а чисто принципен и свързан със спазване на законова разпоредба. Прочети малко от ЗЗП и ще разбереш за какво говорим тук.

Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2015, 17:41 
Аватар

Накратко ще отбележа, че в момента нямам време да сканирам и качвам.
Днес в офис на "Мтел" бе приет "новият" апарат, който замени старият. Това се случи в присъствието на двама служители на КЗП, които извършиха необходимите проверки и удостовериха всичко.
На протокола за рекламация има допълнение, че не съм удовлетворен, а 20 минути по-късно получих смс, че "имам отговор на молбата ми", в която исках възстановяване на цялата сума.
Предстои да взема отговора и да го предам на КЗП, а интересното от предоставената им днес документация е, че в три различни документа са описали три различни действия - 1. Смяна на контрол модула (още ползваме подобни несъществуващи термини), 2. Смяна на IMEI (ако това е възможно искам да си смена ЕГН-то) и 3. Смяна на апарата. Как така са се случили три различни неща едновременно предстои да разберем от проверката на КЗП.
Хубавото в цялата история е, че ако отново се докаже процедурата за замяна с рециклирани апарати ще е налице "нелоялна търговска практика", което води до по-сериозни санкции и публична забрана това да се случва.
Следва...

mamaligabg,

Както е отбелязано по-горе въпросът е принципен. Съмнявам се, че Мтел ще ми опрости месечната сметка, защото "това е политика на баща ми" примерно. От мен се изисква коректност като потребител, а от тях - като търговец.

От друга страна (чисто теоретично) рециклиран апарат би следвало да се доближава до нов, но само доближава. Причината за несъвпадение на 100% е, че при рециклираният такъв се заменят износените детайли и дефектиралите елементи, а не целият хардуер. Ненапразно законът е такъв,но всеки потребител има пълното право да приеме рециклиран апарат. Право, а не задължение!

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2015, 21:04 
Аватар

Вчера, около час след като приключихме с КЗП получих СМС, че молбата ми е разгледана и мога да посетя офис за да я получа.
Днес, младеж от офиса, в който подадох молбата ми се обади любезно и ме информира за решението им.

То е - възстановяване на всички заплатени суми (апаратът е лизингов) и прекратяване на договора за изплащане.

Изводи:

1. Мтел спази чл. 114, ал.1 и 2 от ЗЗП, за което получават адмирациите ми.
2. Необходимо е да върна вчера взетият iPhone 6 и до 15 дни сумата ще бъде налична в офис на Мтел или депозирана по сметката ми.
3. Оказва се, че не е необходимо да чакам да изтече договора ми за да го преподпиша, тъй като ще бъде прекратен. Знаете, че докато тече един договор обикновено излизат по-добри предложения както за апарати, така и за месечни такси.

Позитивите лично за мен са два:
- ще взема направо 6S на по-нисък лизинг от предишният,който плащах;
- ще премина към по-атрактивен абонаментен план.

Негативите:
- до 15 дни ще бъда без обичайният апарат, но това не е болка за умиране.

Генерални изводи:

1. КЗП работи чудесно и бързо, когато имате пълна документация, аргументи и факти.
2. Мтел са склонни да се съобразяват със законите на Република България и се надявам това да се превърне в практика, а оплакванията като моите да изчезнат напълно.

Ако за някого представлява интерес, в идните дни мога да сканирам всички документи и да опиша стъпка по стъпка предприетите действия. Пак казвам - това не е рецепта, а само напомняне, че не са нужни оправдания и неверие, а фактология и аргументи покрити с документация.

Окончателен извод:

Happy end-a съществува и не е само празно понятие!

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2015, 15:18 

Шапка Ви свалям, правдата тържествува. :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 00:05 
Аватар

Ново двадесет.:)
След вчерашните любезности, днес отидох да си взема отговора на молбата.
Ха, познайте... Извинение от г-жа Врабчева - Началник отдел "Жалби" и уверение, че апаратът ми ще бъде сменен с чисто нов!
Видях и мейл от някакъв младеж от "жалби", който изисква опаковката на кутията да бъде отворена пред мен.
Поисках обяснение как така за 24 часа се промени становището, но отговор няма.
Вторият въпрос беше защо аджеба молбата ми хем е удовлетворена, хем всъщност решението е различно от исканото в нея (и задължително в случая). Дали имаше отговор?
Получих телефонния номер на г-на, който движи моята жалба. Същият любезно ми обясни, че е в извънработно време, но "утре щял да направи всичко възможно да бъде удовлетворена молбата ми". Странна работа...
КЗП са били уведомени, че парите ще бъдат възстановени, както се изисква и в молбата. Аз бях уведомен за същото. На финала се оказва,че някой пак се опитва да извърти нещата. Явно прекалено рано съм се зарадвал, че справедливостта е възтържествувала.
Е, утре сутринта отивам в КЗП за да представя копие от отговора на молбата ми, който е в разрез с гореспоменатите членове и изобщо не мисля да връщам за момента апарата, който взех преди 2 дни за да получа друг - чисто нов.
Следва...

P.S. И ако някой от "Мтел" чете - не променяйте отново отговорите си, че пак стана голяма боза!

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2015, 18:14 
Аватар

Така...
След проведени днес разговори с г-н Илиян Михайлов от отдел "Жалби" първо получих уверение, че ще бъде сведен случая (като прецедент, какъвто не е) до знанието на висшестоящите, а по-късно бе потвърдено, че "нямало основания да бъде възстановена заплатената сума". Интересното е, че според юристите ми (КЗП ще има ясен отговор след седмица), правото да изберат как да удовлетворят рекламацията са го ползвали, когато са ми предали рециклираният апарат. Нищо де - ако преди бях склонен да приема наказателно постановление за 2000 (две хиляди) лева като достатъчна компенсация, този път като че ли ще минем и през съда.
Започвам да качвам всички документи до момента за да бъдат евентуално полезни на хора, изпаднали в същата ситуация.

Хронологично:

Рекламационни претенции за споменатият апарат iPhone 6 - пълен опис на срещнатите проблеми.
Протокол за приемането на апарата в Мтел - отбележете текста, че по апарата няма следи от удар или одраскване.
Протокол за състоянието на апарата в Булграм - тук вече имало такива следи.
Снимка 1 на апарата в офиса на Булграм
Снимка 2 на апарата в офиса на Булграм
Снимка 3 на апарата в офиса на Булграм
Снимка 4 на апарата в офиса на Булграм

След този преглед директорът на фирмата установи, че следи от удар нямало, но описанието в онлайн проверката остана същото. :)
В описанието се добави - изпратено към външен сервиз, тоест самите Мтел.

Сервизната поръчка на Мтел - забележете новият IMEI, което ще рече замяна, а всъщност пише ремонт за да се избегне конфликта с КЗП.
Проверка по IMEI номер на "новия апарат" - простата проверка доказва, че апаратът е бил активиран/ползван преди повече от година. КЗП приема това за доказателство, че апаратът не е нов.
Внесена молба за отговор на поставен въпрос и искане за спазване на чл.114, ал.1 и 2 от ЗЗП - датата е 02.10.2015г.
Приемо-предавателен протокол за замяна на апарата с рециклиран такъв - датата е 13.10.2015г. Забележете изричното несъгласие от моя страна с така решената рекламация.
Отговор от отдел "Жалби" - датата е 13.10.2015г., часът е 30 минути след замяната на апарата.
Втора молба до Мтел за спазване на закона и отговор на поставеният въпрос - датата е 15.10.2015г.

Следва изчакване на отговора по втората жалба (споменаха ми по телефона, че щом не ми било отговорено първия път, да пусна втора и така до незнайно кога) и процедурата по проверката на КЗП.

Любопитно:

Сметка 1 - Възстановяване на заплатените суми до момента - под 1000лв.
Сметка 2 - Разходи на Мтел за поредно наказателно постановление, един рециклиран апарат и втори, който ми "дължат" - над 4000лв

Прелюбопитно:

Желанието на Мтел да замени рециклираният апарат с нов няма конкретен срок и давност. Иначе казано мога да ползвам рециклираният такъв до момент, в който аз преценя, а след това Мтел са длъжни да го заменят с вече предложеният от тях нов. Ако на някой не му се вярва - може да се допита до КЗП, самите Мтел (и по телефона днес го дискутирахме) или първият юрист.

Изводите оставям на Вас.

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2015, 20:05 
Аватар

Времето си минава ли минава...
Ето отговорът на г-н Георгиев - Директор "Обслужване на клиенти".
Ето и последващата молба от мен в отговор на това писмо.

КЗП продължават да работят по случая и се надявам да се стигне до определение за "нелоялна търговска практика". Ако това се случи не само глобата ще бъде в пъти по-голяма, но и официално ще бъде забранено да бъдат разглеждани и "удовлетворявани" рекламации по този начин. Следва...

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 13 Май 2016, 22:58 

Те говорят за refurbished, ти говориш за рециклиран. Двете са различни

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2016, 07:29 
supporter
Аватар

Я, обясни на нас, несведущите...?

Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юни 2016, 19:31 
Аватар

Така.... Днес посетих офиса на МТЕЛ в МОЛ "Сердика" и ми предоставиха чисто нов, неразпечатван апарат + всичките му аксесоари.

Можех да сотя и да си чакам да бъде изчерпан тотално iPhone 6 и да изисквам заплатената сума, но честно казано предпочетох бързата смяна.

Сага №2 приключва със замяна с чисто нов апарат и излишно за мен набутване от страна на МТЕЛ да играят упражнението 2 пъти.

Iphone 5 16Gb, iOS7

Профил WWW  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2016, 16:54 

Здравейте.
Да споделя и моето препитание с Менте-л.

Закупих iPhone 6S.
Появи се проблем със слушалката. Заглъхваше.
Изпратих го за сервиз в Мтел магазин.
В сервизната поръчка пише всичко както е. Телефона е като НОВ. С протектори отпред и отзад.
------------------------
До тук добре.
Връщат ми го с отнета гаранция. Причина: КОРОЗИЯ :D
Смях в залата. Телефона никога не е имал допир до вода.
Както и да е. Отивам до магазина да го взема да видя какво се случва.
Телефона е целия надран. (отдолу порта за зареждане, по гърба и около камерата) където са се мъчели да го напъват с отвертки.
-----------
Пуснах жалба в Мтел първо да видя какво ще ми отговорят при положение, че изпращам телефона като нов без прашинка по него, а ми го връщат с отнета гаранция и целия надран.

Ако не ми уважат жалбата/молбата каква е следващата стъпка и въобще има ли смисъл ? Моля, който е запознат да даде мнение :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2016, 21:03 

Предишните 68 поста погледна ли ?

Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2016, 00:46 

Някой може ли да сподели от пострадалите,една причина поради която все още е клиент на Мтел?Бил съм абонат и на трите оператора,и да имал съм проблеми и с другите но по големи дебили и измикяри от Мтел няма.От десетина години съм клиент на Глобул вече Теленор,имал съм проблеми с тях но всичко се изясняваше без такива груби селски номера.Реагираха доста адекватно и в срокове.Доволен съм и от гаранционното им обслужване.С Мтел не е истина какви ядове имах около година и малко.Стигна се и до шамари :) Безплатни карти и телефони да ми дават там не отивам.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016, 00:01 

Здравейте, преди 13 дни оставих в теленор за ремонт iphone 6 с проблем, че бързо изключваше и после много трудно се включва когато се сложи да се зарежда. След седмица от теленор ми ка заха, че гаранцията не важи защото има неоторизирана намеса, тоест батерията е сменена някъде другаде. Затова не мога да съм сигурен защото телефона съм го купил от човек, но гаранцията му е в сила до 10-ти другия месец. По-интересното е, че при предаване от моя страна телефонът работи, както и няма никакви драскотини и забележки по него. Когато ми се обадиха да отида да си го взема, поисках да го изпробвам и "изненада" телефонът не работи, а също така е одран на едно място и най-фрапиращото дисплея хлопаше и щракаше. Върнах им го естествено и поисках да ми бъде приведен в състоянието, в което съм им го дал. Днес ми изпратиха съобщение, че телефонът е в магазина и да си го взема, при което отивам и телефонът е в същото състояние. Подадох жалба в теленор, за която ми помогна управителя ( даже той ми предложи да я подадем) и сега чакам отговор.
Как ще ме посъветвате да действам от тук нататък?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2016, 09:09 
supporter
Аватар

Жалбата в теленор е загубено време. Не се жалиш на пре*б*лия те. Жалба се подава в Комисия за защита на потребителя.

Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2016, 20:36 

Да общо взето ми отговарят някакви глупости, а не коментират нещата. И утре подавам жалба в КЗП.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]