каква е цената на iphone 6s ? ( what is the price of 6s )

За всякакви теми, спорове и коментари, които не са свързани с iPhone. Това е мястото да си говорите глупости (не в буквалния смисъл), независимо на каква тема или по какъв повод...
Post Reply
ahmedow

каква е цената на iphone 6s ? ( what is the price of 6s )

Post by ahmedow »

Хей момчета, аз съм от Турция.

Аз съм планирал да идват в България на 1 месец. Чудя се какво ли е цените на 6s Iphone, ако то е евтино там Отивам да купя един.

Iphone 6s 16 GB е $ 1100 в Турция, тя е толкова скъпо. Опитах се да гледам на apple.com/bg но там не е на всяка цена на 6s. Тя свързва към telenor.com, но това, че цените на сайта са месечна такса.
(Това съобщение е преведена от Google Translate, съжалявам за неразбирателство)

--------------------------

Hey guys, I'm from Turkey.

I'm planning to come Bulgaria in 1 month. I wonder what is the prices of the iphone 6s , if it is cheap there i'm going to buy one.

iphone 6s 16 gb is 1100 $ in Turkey, it is so expensive. I tried to look on apple.com/bg but there wasn't any price of 6s. It links to telenor.com, but in that website prices are monthly fee.

dessyteneva

Re: каква е цената на iphone 6s ? ( what is the price of 6s )

Post by dessyteneva »

1450лв е 16gb без абонамент в Telenor.810 usd приблизително.

Alxx
supporter

Post by Alxx »

Merhaba komsi :) You can find lots of offers from private retailers around the bulgarian net for about 750-800$, from iStyle shops(at Sofia's malls) for about the same price or you can try buying from gsm provider called Mtel.
"Мисля-значи съществувам"

ahmedow

Post by ahmedow »

dessyteneva wrote:1450лв е 16gb без абонамент в Telenor.810 usd приблизително.

Alxx wrote:Merhaba komsi :) You can find lots of offers from private retailers around the bulgarian net for about 750-800$, from iStyle shops(at Sofia's malls) for about the same price or you can try buying from gsm provider called Mtel.

thank you my friends :)

im going to come Sofia, which place do you suggest me to buy? which one would be cheaper ?

and im planning to get 64 gb model. what is the price of that ?

Post Reply