Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Историята на един откраднат iPhone
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2009, 17:03 
iSupport
Аватар

Точно там е идеята, пич. Че за някой може да е ценен.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2009, 21:05 

anthony написа:
А защо просто не го върнеш на собственика? ....... А и собственика ще те почерпи за услугата :)

Ето случка от моя живот. Карам по улицата и на едно кръгово виждам нещо което ми заприлича на iPhone със силиконов скин. Реших да спра и да проверя - да, беше 16 Gb 1 gen. iPhone. Точно по това време бяха намалили цените със $100. След като се разрових в телефоните открих Home и се обадих, вдигна ми жена и аз й казах - Мисля, че някой от тази къща е изгубил нещо. Оказа се, че е на мъжа й - бил с децата в парка. Аз обясних къде ще съм и до кога, оставих и личния си номер за връзка /не обицхам да вдигам чужди телефони/ и затворих.

След 30 мин човека дойде да си го вземе, с чисто нов Hummer H2, взе го, каза Thanks, и отпраши.

С написаното искам да кажа, че независимо от грубото отношение на собственика на телефона аз се чуствах много по-добре от факта, че съм го върнал. 2 дни по-късно, в скъп и баровски квартал, слизайки от колата си намерих 1 карат диамант, паднал от пръстен вероятно, но на него не мога да открия собственика B-)

Цялата тази история не се развива в България.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009, 18:10 

Върнах Водафончето, жената беше много развълнувана. Уговорихме си среща и се срещнахме. Бил на сина и, много му било кофти на детето дето си изгубил телефона. Сега много се зарадва женицата. Вижда се обикновенна, дойде на срещата пеша. От благодарност, си отвори портфейла, вътре имаше 2 лева и тя ги извади. Накара ме да ги взема, това е историята. Но наистина ми стана много приятно след като го върнах.

Успех на всички. И ... връщайте намерените ... след време да ви връщат и на вас ;) /току виж днес намеря някой диаманд/

Честит ми РД ;)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009, 18:29 
Аватар

mitko_to написа:
Върнах Водафончето ....Честит ми РД ;)

Eвала! =)) честит ти РД наистина.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 21 Яну 2009, 19:51 

Мерси !

Да сте живи и здрави всички вие, които ми помагате !

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2011, 12:21 

Пичове, във Франция съм и един ми предложи "намерен iphone 4.
В горната част на екрана е счупен, но си работи супер.
Каза, че го е намерил, тоест може и откраднал.
Моя айфон се счупи преди време и скоро ще разкажа как точно ми го прецакаха при един на стамболийски.
Въпроса ми е ако го взема за 150 евро и ползвам само у нас в БъГъ, има ли начин да ме хванат от франция.
Тъй като на моя мисля, че лоджик борда му е прецакан, има и вариант да взема тази от "намерения" и да го сложа на моя. Това обаче май няма да помогне за скриване, защото имей е на лоджик борда или греша?
Чудя се какво да правя и ще съм благодарен за съвет.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2012, 12:55 

Някой,ако ми даде някакъв съвет ще съм му много благодарен.Събота по обяд ми свиха любимия Iphone 4s,32gb и то от заведение Планет клуб,Пловдив.За няма и минута го забравих на масата и насочвайки се към изхода се сетих,че съм го забравил,върнах се мигновено,но от апарата нямаше и следа-нито персонала го бяха забелязали на масата,нито някой беше минал покрай нея,просто айфончето се изпари яко дим.Направо полудях,извиках управителя,който отиде да гледа камерите,като за капак се оказа,че част от тях са дефектни и нищо не се вижда.Ще съм благодарен,ако някой сподели мнение,възможно ли е да бъде намерен от полицията,след като пуснах жалба и им оставих Имея на телефона,защото вътрe имам страшно много инфо и контакти и направо ми се реве заради собствената ми немарливост да оставя телефон за 1300лв така на масата.Ще оставя имея и серийния номер на телефона,ако случайно някой може да помогне:
IMEI:013007007973936
Serial:DNQGLAG4DTD7

Благодаря ви много,ще се радвам,ако някой може да сподели мнението си по въпроса!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2012, 11:43 
Аватар

@icholakov1: Телефона ти ще се върне след 3 месеца. До тогава го отписвай. Най-простото нещо е да си направиш бак ъп на контактите и бележките примерно чрез iCloud, защото ако ти изчезне телефона и на това можеш да упреш.

Следващият път си мисли за нещата повече, ние не можем да ти помогнем, не сме магове да гадаем дали ще се намери.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2017, 21:20 

Здравейте! Днес ми откраднаха iphone 6s на цели 2 месеца,две дами от ромски произход. Ходих в районното - така ме отсвириха... И никой нищо не може да направи. Дори и жалбата не си пуснах, те дори и да им го донесат имам чувството че няма да ми се обадят да го върнат. Случайно, ако знаете някаква магия- сега е момента да я споделите. Просто не мога да повярвам, че телефон за толкова пари се краде ей така...
Благодаря предварително!
ПС от Русе съм, ако има значение

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]