Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 732 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: iPhone 4[S]
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 21:00 
Аватар

A5, DualCore, същият размер Retina Display

"Двуядрени графики, което означава, че може да е до 7 пъти по-бърз от iPhone 4"

"Отвън е същият, но от вътре е нов"

Цени: 16GB - $199 32GB - $299 64GB - $399 (с договор). Влиза в продажба на 14 октомври. В България - през декември.

На 28 октомври - влиза в продажба в 22 държави в ЕС, без България.

Батерия:

8 часа 3G
14 часа 2G
3 часа 3G browsing
9 часа WiFi browsing
10 часа Video
40 часа Music

До 2 пъти по-бързо сваляне.

Изцяло нови 2 антени. iPhone 4[S] ще има и GSM и CDMA.

8 Megapixel-ова камера. HD резолюция при: 3264х2448. Това е с 60% повече пиксели от iPhone 4. 1080p HD Video.

Ще имаме изцяло нова гласова функция (ще си говорим със Сири) ^^ Например:
-Сири, какво ще е времето днес?
-Със сигурност ще вали.

-Сири, ще ми трябва ли чадър днес?
-Вземи си един.

-Сири, какъв е часът и времето в Париж?
-Париж, 20:16, 23 градуса.

-Сири, направи ми нова аларма за 06:30.
-Готово!

Но изглежда, че ще си поопражняваме английския. :|

Ще пишем и съобщения чрез диктуване :)

Ще работи само с Английски, Френски и Немски.

(ще допълвам с новини)

Последна промяна iCeco на 04 Окт 2011, 21:40, променена общо 7 пъти

Профил WWW Изпрати  

Заглавие: Re: iPhone 4[S]
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 22:57 

Аз ще споделя моето мнение а пък и на всички потребителки които имат 4 и не само и то е: РАЗОЧАРОВАНИ СМЕ.Няма почти никаква толкова съществена разлика заради която да си дадем 1200 лв отново.Просто една камера,едно видео pixeli и един гласов контрол на който аз не му обръщам голямо внимание не кой знае каква работа според мен.Няма и 4g знам че бг операторите също нямата ама ....и 3д дисплей няма и така... според мен няма голям смисъл освен ако apple не направят няква програма за рециклиране на айфони даваш 4 и с малко доплащане получаваш 4 С ама това няма да стане I-)

ipod touch 1gen

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011, 23:20 
Аватар

аз съм много доволен от телефона , защото преди година си купих 4-ка и вече година по късно отново ползвам последен модел телефон , защото реално за мен няма нов .. тая 4с с нищо не ме грабва като цяло , до сега никога не съм имал проблеми с скорост на процесора , че да ми трябва по бърз .. камерата ми прави и без това много добри снимки , за да ми трябва по-добра тя трябва да е драстично по-добра нещо 12 и нагоре мегапиксела с много добра светкавица би ме грабнало въпреки , че не ми е приоритет камерата в един телефон .. като цяло доволен съм , защото много хора имаше кадето се надяваха , че ще излезне нещо уникално което ще забие в земята 4-ката и като функции и като цена , а то какво стана ... чакаха , чакаха да видят нова 4-ка с по добра камера и процесор 8-}

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 00:44 
Аватар

Нормална реакция от собствениците на 4... да се самозалъгват колко е "зле" 4S. Е, да... ама - НЕ. Разликата между бързодействието откъдето и в усещането и удоволствието при ползване ще е огромна. Това ще е просто друга класа. Горе-долу както беше и разликата между 3Г и 3ГС, които уж бяха еднакви, но едното беше мудно като муле, а другото - пъргаво удоволствие. Супер е 4С. Е, да... можеше да сложат по-голям дисплей, но на мен лично не ми дреме особено. Особено при тези цени, които са на нивото, на което бяха 4-ките до вчера, че дори и по-ниски (но туй вече зависи и от локалните резачки, макар че в днешния глобален свят - ако се опитат много да надуят цената, хората просто ще си го поръчат от чужбина). B-)

* Компютрите НЕ правят това, което искаш... те правят това, което можеш да ги накараш да свършат.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 07:31 

mitku написа:
Нормална реакция от собствениците на 4... да се самозалъгват колко е "зле" 4S. Е, да... ама - НЕ. Разликата между бързодействието откъдето и в усещането и удоволствието при ползване ще е огромна. Това ще е просто друга класа. Горе-долу както беше и разликата между 3Г и 3ГС, които уж бяха еднакви, но едното беше мудно като муле, а другото - пъргаво удоволствие. Супер е 4С. Е, да... можеше да сложат по-голям дисплей, но на мен лично не ми дреме особено. Особено при тези цени, които са на нивото, на което бяха 4-ките до вчера, че дори и по-ниски (но туй вече зависи и от локалните резачки, макар че в днешния глобален свят - ако се опитат много да надуят цената, хората просто ще си го поръчат от чужбина). B-)

По-скоро въпросът тук е дали си струва човек на iPhone 4 да направи ъпгрейд. Ако цената у нас не е много по-висока от посочената, тогава въпросът е може би да. Всъщност, всичко ще зависи от iOS 5; ако iPhone 4 се държи по същия начин както iPhone 3G под iOS 4, то ъпгрейдът става препоръчителен. От друга страна, ако единствената основна функция е липсата на Siri, тогава май е по-добре тези с iPhone 4 да изчакат петицата.

Не знам, виждайки по-малката разлика между iPhone 4 и iPhone 4S, отколкото между iPhone 3G и IPhone 3GS, съм по-склонен да очаквам, че предимствата ще са по-скоро за тези с телефони предишно поколение. При всички положения, нямам намерение всяка година да си купувам телефон за 1 000 лв., и предполагам че при много други хора положението е същото. Аз така пропуснах 3GS и изчаках четворката, и честно казано не съжалявам особено, но всеки има право да си харчи парите за каквото желае, все пак :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 09:34 

Презентацията на Тим Кук: http://events.apple.com.edgesuite.net/1 ... index.html

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 09:50 
Аватар

Каквото и да си говорим, всички имаха по-големи очаквания, затова някои се чувстват разочаровани. Аз лично не виждам смисъл да си сменям 4-ката с 4S. Вярно, като хардуеър е много добре, но за мен не е достатъчно само това. Очаквах, както и много други, като видят новия модел да си кажат: еми това е, грабна ме и ще си го купя, без значение колко струва. Надявам се това да бъде усетено от "мозъците" от ябълката и да се поправят при следващо представяне на iPhone.

A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool!

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 10:02 
Аватар

Хубаво ще приемем на доверие, че А4 не може да се справи с гласовото управление. Ама как ще обеснят липсата му на iPad2, който е с А5 чипсет?

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 10:16 
Аватар

Хехе ми като гледате глупостите от стар уорс холограми, самобръсначка в телефона и безплатно поло като на стив джобс как няма да сте разочаровани. Поначало не знам как така очаквахте, че ще извадят съществено нов iPhone по-малко от година след като излезе 4ката. 4с си е идеално решение за "полувремето". Пък и ползват общи части, така, че си изпразват хората складовете.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 10:23 
Аватар

rooibos написа:
Каквото и да си говорим, всички имаха по-големи очаквания, затова някои се чувстват разочаровани...

Аз мога да си извадя мненията от съседните теми, но аз НЕ съм имал по-големи очаквания. Всичко се сбъдна ТОЧНО според моите очаквания. Единствено не познах, че мислех, че ще има 4" дисплей, а той остана 3.5". Всичко останало го очаквах, че ще е тъй още от преди половин година. Т.е. - аз не съм разочарован, доволен съм от представеният 4С. B-)

* Компютрите НЕ правят това, което искаш... те правят това, което можеш да ги накараш да свършат.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 11:14 

Ще е интересно да се види, ако има откъде, разбира се, колко бройки iPhone 3GS са все още активни. Имам усещането, че може би има не малко хора, които така и не са си купили четворката, с очакването че ще има iPhone 5 тази есен, така че ъпгрейдът за тях всъщност си струва. Каквото и да си говорим, хайпът си беше до небето, не само у нас - вече чета статии откъде ли не как Apple били подлъгали пазара, въпреки че те специално никога не са обявявали нищо, както обикновено правят.

Така или иначе, сегашното положение е логично след излизането пускането на 3GS преди две години, а и най-вероятно означава, че ако имат някакви по-революционни разработки, още не са готови с тях. В такъв случай, винаги е по-добре да пуснат това, за което са сигурни че работи както трябва, отколкото да пуснат нещо новаторско, но още недоизпипано.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 11:16 
Аватар

Например - аз... пропуснах 4-ката. И всъщност и все още не смятам да бързам и за 4С. 3ГС-ът си ми служи перфектно. B-)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 11:20 
Аватар

Едва ли iOS5 ще се отрази на iPhone4 както iOS4 на 3G. Защото ако 4ката стане толкова тромава, какво ще се случи с 3GS, който още ще се продава и за който също има ъпдейт до iOS5. По-скоро - 3GS ще стане по-тромав и ще се усети нуждата от по-нов телефон (а именно: 4S).
От Apple оставиха 3Gs колкото да имат евтини модели телефони, които да се предлагат: 3Gs става безплатен ако подпишеш договор, а 4ката вече има евтина 8GB-ова версия. :)

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 13:46 
Аватар

angelovarna в момента съм с iOS 5 Beta 7 на 3GS-a и хвърчи.Тествах и могa да кажа,че iOS 5 на 3GS въври по-бързо от 4.3.3 на iPhone 4.

Последна промяна N1k0lA на 05 Окт 2011, 17:40, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 17:49 
Аватар

Apple iPhone 4[S] от Англия (SIM-free) 1,131.89 с включените VAT такси. Изгодно, поне повече, отколкото от България. Реално погледнато англичаните са с по-големи заплати и им е по-евтино от на нас, които сме с по-малки, а ни цакат с по 4 стотака нагоре в магазините.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 18:13 
Аватар

Който живее или има познати в Канада ще намаже :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 20:07 

Aз и още около 10-на мои познати с почти пълната гама айфони /кой с 3г, кой с 4, кой с 3гс и т.н./ сме тотално разочаровани и сме излючително огорчено от "новия" айфон. Малко напомпаните мускули не значат нов теелфон. То и за това името си му е пак 4 /+с, да се различава/.
Явно не само ние сме на това мнение, ясно става от това как се отрази "събитието" на акциите на Епъл.
При такива възможности на телефоните на конкуренцията, с такива ГОЛЕМИ хубави екрани /няма да изреждам марки и модели, сещате се сами/ Ябълката се излага тотално.
Аджеба, към края на 2011г. сме, може 2007г. да ви беше актуален този размер 3.5 екран, ама минаха годинки, не мислите ли? Събудете се, едно разочаровние могат някои да преглътнат - други - не, но последващо такова - никой според мен не би си позволил да преглътне. Засрамете се!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 21:10 
Аватар

Каква е тая мания с големите екрани... Какво толкова ще ви промени живота и експириенса с телефона ако има 2-3 реда повече пиксели.. ми дайте по тази логика да вземат да направят един телефон метър на метър и кеф.. Един приятел има Галакси С 2 и лично мен големината на екрана леко ме дразни(не казвам че телефона е лош) Според мен Аpple са си постигнали перфектния баланс между компактност и големина на дисплея и се придържат към нея...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 21:20 

И това го има, според мен екрана не му е най-големия минус. Най-големия минус е високата цена, за нещо което всъщност не ти влиза в употреба. Бил 2 пъти по бърз? Добре за какво ти е тая бързина, като 4ката според мен много добре стои, игри ли ще играеш.. какво? Камерата била по-хубава... едва ли някой ще си смени 4ката за С, да си снима муцуната... И последното, което "УЖ" раздвижва телефона е тва Риси ли Рими ли... с гласовите команди, което за мен си е добро приложение, само с една запетая, че ако не си чист англичанин или американец... ще има да повтаряш, като папагал 1 команда сигурно, докато те разбере, какво му говориш...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 22:31 
Аватар

И аз не разбирам защо трябва Apple да сложат по-голям дисплей. Разбирам, че повечето хора в този форум са запалени по играчките си и по-голям дисплей ще ги радва повече и ще им върши по-добра работа, но замислете се, че iPhone има много потребители, които не са като вас (а може би тези потребители са много повече от потребителите като вас). Един 4 инчов дисплей почти сигурно ще наложи и по-големи размери на телефона. И тогава какво става? Много потребите (може би всички жени) ще предпочетат нещо по-компактно.

Аз лично имам освен iPhone и Samsung Galaxy S. Ами много е готин големият дисплей, но телефонът е огромен. Въобще не си представям жена с подобен телефон. Аз също бих се радвал на iPhone с по-голям дисплей, но може би това не е нещото, което ще се хареса от повечето потребители.

Като оставим дисплея на страна не виждам за какво друго можете да се оплачете от новия телефон. Процесорът е много по-добър, камерата е много по-добра и батерията е по-добра. Също така има доста подобрения в iOS 5.

Така, че аз лично не мога да кажа, че съм разочарован от iPhone 4S. На този етап не виждам какво повече може да се желае. По-скоро ми се иска iOS да стане по-отворен - това ще рече - да се позволи на приложенията от AppStore да добавят нов тип функционалнист към телефона (както го правят някои от приложенията в Cydia. За пример: SBSettings).

Лично мен много ме дразни фактът, че за да имам един просто копче (бутинче, иконка или който както иска да го каже) за включване и изключване на WiFi трябва да правя jailbreak и да кача SBSettings. Иначе алтернативата е Settings > чакане > Network > чакане > WiFi.

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 22:48 

Просто всички очаквахме нещо по-интересно, от сорта на 3д или нещо ново което го няма до сега и в другите телефони... Ако се промени размера на дисплея приложенията в App store също трябва да се променят спрямо екрана (тоест нови) аз смятам че дисплея е перфектен за джоб, чантичка и т.н по голям ако го бяха направили идва неудобството, ако искате екран купувате iPad... наистина вярвам че камерата на 4с е доста(много) по-добра но все пак е скъп...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2011, 23:20 
Аватар

simzeppelin написа:
Ако се промени размера на дисплея приложенията в App store също трябва да се променят спрямо екрана (тоест нови)

Това пък как ти хрумна? Като вкараха retina display промениха ли се приложенията?

Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2011, 03:37 
Аватар

Истината е, че не им е дошло време на революционните технологии, които разработват от ябълката (за които само те си патент), да излизат в малките джаджи - било то айфони или айподи... Какво могат да предложат на този етап на развитие на технологиите от страна на конкуренцията - разбира се, че бърз процесор и хубава камера, стабилна операционна система и ТОЧКА. Какво? Да му сложат 3д ? Все още не могат да я вкарат тази технология в 4 инча, не и с действителните й способности. Не разбирам защо толкова го оплювате... Вярно, не ни трябва на повечето хора телефона за игри, но бързината и адекватността на телефона във всеки един момент е ключов фактор за ежедневието на тези, които нямат излишно време за губене да чакат това да зареди и онова да зареди. Да не говорим, че 3гс-а доказа, че не само революции в технологиите могат да доведат до високи продажби. Плюс това, нали се сещате, че по този начин те оставят конкуренцията в абсолютно неведение за технологиите, които от 10тина месеца се усъвършенстват, но са предназначени за друг момент от историята на микроелектрониката или с прости думи - няма кой да ги настигне, въпреки, че за сега си я пазят в тайна цялата работа. В заключение ще ви напомня, че изпразването на складовете със същите части, останали от 4ката си е баш допълване на бюджета. Накратко казано 4с е тактичен ход, който на пръв поглед ще разочарова феновете, очакващи холограмна технология и лазерни сензори, но всъщност ще отвори ватата на ябълката да направят това, което само те си знаят.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2011, 05:35 

Според мен 4с е перфектно решение за хората на 2 годишни договори,които изтичат/и са с 3ГС /...Телефона /убеден съм/ще е наистина доста по-добър от 4ката!Аз няма да си сменя телефона/с 4ка съм/..и догодина-5цата---така Епъл освен че добавят качество в наистина стилна опаковка,те оставят теб-самия потребител да избираш..........ще чакаме ли 5-ца,няма ли...и си вървят по успешните стъпки..много по-добро от предишния модел-->убийствен нов....
БОГ да го прости Стийв Джобс.....света загуби гений!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2011, 10:41 
Аватар

Малко съм раздвоен. Очаквах да излизе айфон 5, а не 4с. От друга стана не мога да чакам повече, защото вече телефона ми е за смяна (Sony Ericson w890i от 2008г.) Android не ме кефи, а Windows Mobile не понасям и НИКОГА няма да купя. Следователно за мен остава 4с и iOS 5. Мисля да си го купя, също така защото е и последния телефон на Apple, които в създаването му е участвал Стийв Джобс - RIP.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 732 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]