Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1856 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: iPhone 5
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2015, 11:06 

nikolay80 спри да ръсиш "философски" брътвежи,а си направи труда да изгледаш цялата презентация на iphone 5 с която започва темата и се заслушай внимателно в момента на представянето на въпросното стъкло,а относно снимката и твърдението ,че няма значение откъде е....ще ти постна една снимка от която авторите твърдят,че iphone 5 издържа 7 часа в вода...прави са,можеш да пробваш.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2015, 11:30 

Добре де изгледах презентацията и там много добре си казват,че за първи път стъклото на камерата е сапфир кристал.И снимката си е от самата презентация,не виждам какви сравнения ми даваш със снимки за 7 часа под вода на някой си и тем подобни.Ето и линк в iFixit https://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+5+Teardown/10525
Step 32
Apple was very proud of the fact that they are using a sapphire crystal in their new-and-improved camera.
Since sapphire is such a hard material, it would be sensible that the outermost element of the camera is made of sapphire.
We tried scratching the clear cover with a pair of steel tweezers and the lens remained scratch-free.
While this doesn't confirm that the protective cover is made from sapphire crystal, it does mean that it is quite hard and scratch resistant.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2015, 17:07 

Много странен (за мен) проблем ми се появи от близо 2 месеца насам. Чаках докато направя рестор да видя дали не е нещо софтуерно, но уви - сега пак ми се появи. Телефонът си вибрира нормално, чува се звукът за заключване. По едно време, обаче, без никаква видима причина, звукът за заключване изчезва, а вибрациите са все едно... съкратени наполовина. Може би най-точното описание, което мога да дам за вибрациите. Било то при заключване на телефона, било то при СМС. Всичко се оправя след като рестартирам телефона. Някой има ли идея от какво може да е това? Телефонът не е джейлнат. Мерси предварително.

Профил Изпрати  

Заглавие: iPhone 5 Gold
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2016, 16:08 

Предварително се извинявам, ако има такава тема, но не намерих. Бих искал да ми сменят панела на черен iPhone 5 със златисто-жълт с черно. Виждал съм такива по нета, но сега не намирам. Искам да си има ябълката, имеи и другите като оригиналния, заедно със всички бутони. Ако може и да ми кажете дали в обикновен сервиз ще могат да сменят панелите и г/д на каква цена. Благодаря предварително! :)

ПП: Нещо такова:
Изображение
Изображение

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2016, 19:29 
Аватар

Такъв панел мярках сред обявите на mileff
Виж в тема

Начало форум » Купувам - Продавам » iPhone / 3G(S) / 4(S) / 5(S) / 6(S) и 6(S)
[iSTUFF] : АКСЕСОАРИ, ЧАСТИ, R-sim и Gevey за iPhone & Watch

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2016, 18:12 

Имам проблем с моят телефон и предпочитам тук да пиша вместо да отварям нова тема.

От известно време, когато го свържа с кабела към лаптопа (или към контакта, няма значение) първоначално не започва да зарежда. Понякога започва след 5 минути, понякога изобщо дори не започва. За да разреша проблема, изваждам зарядното от телефона, завъртам зарядното на 180 градуса и започва да зарежда веднага. Доста често, обаче, като отместя малко телефона докато се зарежда и отново спира да зарежда - прекъсва се връзката между самото зарядно и телефона. Бутна малко там, където се вкарва кабела в телефона, прави контакт и започва да зарежда отново. Да не говорим, че се е случвало и да го оставя да се зарежда през нощта и по някое време пак се е прекъснала връзката (без да го пипам) и сутринта като се събудя нищо не е заредило. Пробвах и друг кабел - все същото.

Подобно нещо се получава и със слушалките ми. Като вкарам жака в телефона и не влиза до край, а стоят... някак си, недокрай вкарани в телефона и дори леко на криво (предполагам, че има нещо изкривено и заради това става така). Следователно, и едната слушалка не работи и трябва малко да развъртя жака, за да направи контакта вътре някъде. Слушалките като цяло вече са повредени - не ми дава контакт с едната слушалка дори и когато ги използвам на лаптопа ми. Но на лаптопа поне влизат докрай, така че купуването на нови слушалки е задължително. Проблемът е с айфона. Пробвах и други слушалки - същата история. Пак не влизат докрай, така че си правя заключението, че не е проблемът в жакът, а в самият телефон.

И слушалките, и кабела са оригинални. Имах проблеми с първият ми кабел (с който купих телефона) и взех друг кабел от Apple Store. Така че, би трябвало да е оригинален. Слушалките ми са си същите, с които купих телефона преди близо 4 години. Така че относно оригиналността няма съмнения.

Та, въпросът ми е - някой може ли да ми препоръча добър сервиз в София, където могат да поправят тези проблеми? Чел съм мнения и относно зареждането е някакъв чип за зареждане в самият телефон. Друга възможна причина била, че се е събрала мръсотия. Сигурно съм в грешка и причините звучат малоумно, но изобщо не отбирам от тези неща и заради това питам. А оставам с убеждението, че тук има доста хора, които имат дори и сервизи за поправяне на телефони. За слушалките и идея си нямам какъв би бил проблема.

И разбирам, че никой не може да каже нищо окончателно преди да види телефона и какъв е проблема точно, но горе-долу каква би била цената за поправянето на тези проблеми? Трябва ми от гледна точка да сравня цени и дали да го давам тук, където живея или в София като се прибирам по Коледа.

Благодаря предварително.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1856 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]