Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 671 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Software Update iphone6
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 13:47 

Teddystylik написа:
Здравейте,моля администраторите да публикуват въпроса ми. :)
Така през април ми взеха Iphone 6 и тогава беше update-нат до 8.2 .Миналият месец го update-нах на 8.3 и сега се появи 8.4. Видях че ми заема 218 MB , а телефонът ми е 16 GB.

Аз съм с Петица 16 гб, наблъскал съм каква ли не музика, какви ли не проложения, винаги ъпдейтвам веднага и редовно си стоя на 4-5 гб свободни :) Така че не се притеснявай за картата с памет и мястото.

Колкото до базовите ти въпроси, ето тук има отговори на някои твои въпроси:

viewtopic.php?f=32&t=25438

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: iOS 8
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 22:34 

Колко е trial периодът на Apple Music?

Според мен няма смисъл да се ъпдейтва. Изчакайте официалната 9.0

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 23:32 
Аватар

Optimism написа:

3 месеца.

То ако чакаме така може и до 10ката да чакаме.

iPhone 4[S] iOS 6.1.3

iPhone 8 Plus RED is coming...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2015, 23:37 
supporter
Аватар

Optimism написа:

Смени си ника на Pesimism. По твоята логика да си стоим още на iPhoneOS 1.0?

Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 12:05 

Има смисъл от ъпдейта до 8.4-плейъра е много по-добре като дизайн и фунцкионалност-определено е по-добър от този до 8.3 , не е само до Apple Music услугата.

Пък и при 4S е видно подобрението в анимациите при app switching-а , много по-леко се преминава от приложение към приложение (което важи за 4S, вече при 5 нагоре надали има някакви проблеми с анимации).

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 14:18 

След като ъпдейтнах не получавам нотификации от чата(вайбър,фейсбук,скайп)или в най добрия случай идват със закъснение.Или като отворя даденото приложение тогава получавам известието.Не се случва редовно но все по често.Скайпа ми уж е включен но ако не го ползвам около 10 минути явно се изключва.Мултитаскинга е леш ако има реален такъв.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 18:19 

И аз сега видях, че trial периодът е 3 месеца .. В такъв случай си струва, ако е качествен.

Но мнението на потребителя по-горе (@fuji) е меко казано отрицателно .. Какво ще кажете?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 19:55 

Явно е до устройство, незнам. Да си изтрие fb/skype/messenger и да ги свали пак и да провери настройките им в notifications-от там да ми изкл. и включи пак.
FB има навика да става по половин-един гигабайт за по-малко от месец и да бъгясва, аз на две седмици го трия и го тегля.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 20:34 

Явно зависи, да. На мен facebook ми е 416mb, но не си спомням да съм го ъпдейтвал. Гледам да не ъпдейтвам много приложения, особено ако не е нужно, защото колкото и да е това си е памет .. знам да съм с 32gb+, но аз съм с 16gb.

Относто известията, от facebook и аз не получавам известия, защото са ми disable-нати.

От Messenger-а получавам, както и от Whatsapp-а и т.н. .. но все си мисля, че е възможно да ги изпраща със закъснение, заради delivering-а, тоест доставянето на съобщението може да се забави, заради системата на facebook или пък самото 3G. Забелязал съм например, че като си пиша с някого от чужбина, доставя съобщенията по-бавно понякога.

@fuji, погледни си настройките на Notifications за всяко от тези приложения.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 22:05 

Ще пробвам като ги изтрия и наново.Жена ми ползва айпад 2 и при нея е така след ъпдейта.По големия проблем е при скайпа.Уж стои отворен а реално не работи.Примерно 10-20 минути не го ползвам,но в мултитаскинга е отворен.Когато отново го отворя след като не съм го ползвал тези 10-20 минути той все едно сега се включва и тогава идват всички известия.Според мен мултитаскинга им куца.Отварям примерно някакъв линк във Фейсбук и след това отивам на друго приложение.След определено време се връщам на фейсбук и ме връща в началото а не на отворения линк.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 22:38 

Това последното е заради RAM-а, този проблем го има и в Android, не е заради multitasking-а, дефакто то ти пуска приложението отначало,а не до там, където си го оставил. Това е защото пълни идиоти пишат приложението-няма OS за която да съм видял това нещо да работи добре-или ако работи, то трупа яки мегабайти и ако ти е 16GB телефона за отрицателно време може да стане 1GB-при мен за почти месец е ставало 800MB, като го изтрия и сваля пак е доста по-бързо. Същото е и за messenger. Няма по-некадърно нещо от facebook app. И пак е добре-на 3GS зарежда по няколко минути, а работата е ужасна (и то със стара версия). Facebook е едно такова нещо, дето колкото повече го обновяват, по-зле става. То, в комбинация с messenger (че и без него) така яде RAM,че не е за описване. И пак добре при iOS-да видиш какво е ос*ано при ниския клас Android...

Иначе известията от fb съм ги спрял и не мога да ти кажа дали идват, но messenger/skype работят винаги (дори да съм ги спрял от app switcher-а), и съобщ. си идват веднага, поне при мен си е така.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2015, 23:00 
supporter
Аватар

fuji написа:
Ще пробвам като ги изтрия и наново.Жена ми ползва айпад 2 и при нея е така след ъпдейта.По големия проблем е при скайпа.Уж стои отворен а реално не работи.Примерно 10-20 минути не го ползвам,но в мултитаскинга е отворен.Когато отново го отворя след като не съм го ползвал тези 10-20 минути той все едно сега се включва и тогава идват всички известия.Според мен мултитаскинга им куца.Отварям примерно някакъв линк във Фейсбук и след това отивам на друго приложение.След определено време се връщам на фейсбук и ме връща в началото а не на отворения линк.

Вместо да се впускате в някакви разсъждения, вижте си настройките на телефоните. Всичко описано от вас до тук, работи както на моя, така и в телефоните на хората около мен. Помислете си какво сте забранявали, кога сте джейлвали и какво сте накачулили по телефоните.

P.S. Пума, РАМ паметта ако стои празна - за какво ти е? Виж в някое ръководство каква й е функцията, а в iOS няма как да прелее, повярвай ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 00:36 

Alxx написа:
fuji написа:

Вместо да се впускате в някакви разсъждения, вижте си настройките на телефоните. Всичко описано от вас до тук, работи както на моя, така и в телефоните на хората около мен. Помислете си какво сте забранявали, кога сте джейлвали и какво сте накачулили по телефоните.

P.S. Пума, РАМ паметта ако стои празна - за какво ти е? Виж в някое ръководство каква й е функцията, а в iOS няма как да прелее, повярвай ;)

Е щом при всички е така значи казваш че е нормално.Настройките са си ок,никога не съм джейвал.За мен не е нормално но както и да е.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 09:49 
Аватар

Специално за Skype нотификациите никога не са били на ниво. Това е една от причините да не го ползвам вече.
Пума, аз от както е излязла iOS 8.1.2 до днес всеки ден ъпдейтвам приложения от стора или от Сидия. Единствено не съм ъпдейтвал фърмуера. ФБ не че много го ползвам, но 3-4 пъти на ден го отварям. За всички тези месеци не съм забелязал да ми се препълни паметта. Не пиши такива глупости, че плашиш новите потребители и се почват разни легенди после.

Не оговарям на ЛС написани на латиница, а още по-малко на шльокавица!!!!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 10:35 
Аватар

Аз по принцип си ъпдейтвам всичко до последно. И iOS-а и приложенията. Всичкият софтуер ми е законно зареден от АппСтор-а и просто натискам "Update all" и не ми дреме... и го правя по веднъж на няколко дни (като се сетя). B-)
Но това със Skype си е факт - много куца програма, която трябва да работи в бекграунд за да има нотификейшъни (тя до скоро - и това нямаше) и даже тогава работи известно време и спира. А това стоене в бекграунд харчи доста ресурси (RAM, батерия, трафик и т.н.) и при НЕнормално малката RAM на всичките iДжаджи, редовно се случва ОС-а да kill-не Skype за да освободи RAM и тогава пак спират известията. Затова не го и ползвам Skype за офлайн съобщения - ползвам го само чат-пат за лайв разговори, наравно с бъгавия Viber. FB изобщо не ползвам, така че - не ме интересува. За офлайн съобщения с познатите си, ползвам Voxer - работи "като Слънце" без да е нужно да стои в бекграунд, за всякакви съобщения (е, той пък на Андроид не е толкова безпроблемен - но на Андроид все едно няма нищо безпроблемно). :)

* Компютрите НЕ правят това, което искаш... те правят това, което можеш да ги накараш да свършат.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 11:43 

gorgior написа:
Специално за Skype нотификациите никога не са били на ниво. Това е една от причините да не го ползвам вече.
Пума, аз от както е излязла iOS 8.1.2 до днес всеки ден ъпдейтвам приложения от стора или от Сидия. Единствено не съм ъпдейтвал фърмуера. ФБ не че много го ползвам, но 3-4 пъти на ден го отварям. За всички тези месеци не съм забелязал да ми се препълни паметта. Не пиши такива глупости, че плашиш новите потребители и се почват разни легенди после.

Що да са глупости? Да не би да съм сляп? Да ти дам ли скрийншот да видиш колко MB е станало приложението, а го изтрих и качих след като ъпдейтнах до 8.4 на 30 юни-две седмици по-късно е 550MB В момента, а до друата седмица ще е до към 700 , което в комбинация с messenger /сега е малко над 220MB, стигал е до 400/ ми е правило макс. 1.2GB за двете-800 на fb и 400 на messenger.
Няма какво да ги плаша-имам си очи и виждам. Другата седмица ще ти пратя някой скрийншот да видиш за три седмици на какво заприличва fb приложението, та ако си с 16GB iPhone от който са ми налични 12.4 за ползване и си го фрашкал с музика (не ползвам cloud-ове, пробвайте с някое село с обхват 1 черта да ги ползвате) става проблем.

Това,което го пиша съм го видял.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 13:03 

Защо не ползваш iCloud?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 13:08 
Аватар

iOS никога не е имала пълноценен режим на многозадачност. Винаги си е бил дърво. За това и приложенията изключват. Това с триенето и инсталирането на ново си е чиста загуба на време. По тая логика трябва да правим рестор на всеки 15-20 дена за да си поддържаме някакво количество свободна памет.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 13:31 

gorgior написа:
iOS никога не е имала пълноценен режим на многозадачност. Винаги си е бил дърво. За това и приложенията изключват. Това с триенето и инсталирането на ново си е чиста загуба на време. По тая логика трябва да правим рестор на всеки 15-20 дена за да си поддържаме някакво количество свободна памет.

Не е загуба на време. Ако имаш 1-1.5GB свободна не е ли по-добре да стои свободна, отколкото да се запълва от приложения?
То от други приложения не се запълва и не растът-другото ми приложение с над 200MB e HERE Maps, но то има карти, глас и т.н. , и е ясно, защо е толкова (навигация, все пак). Другите стоят по около 100MB и по-малко, общо 16GB.
Така,че само fb/messenger трия, другото си стои и не пълни.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 15:49 
Аватар

Хубаво бе мен, ето ти шот от моя телефон. Защо на мен не ми нарастват ?

Изображение

Ако имаш 1-2 ГБ свободни само, значи не си си преценил правилно капацитета на телефона преди да го купиш.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 19:38 
Аватар

Излезе нова бета: :))

Изображение

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 19:50 

Не знам защо не ти нарастват, караш ме да пусна скрийншот, айде гледай.
И не казвам,че на мен са ми останали толкова, а , че когато ти останат толкова-тогава е тъпото. А и не е до мегабайтите-приложението е значително по-бързо като се инсталира наново. Все пак съм с 4S, не забравяй, че може да има разлика с някой друг. Беше 550MB до предния ми пост, сега е 560 , няколко часа по-късно. Тоя ефект ми е и при 8.3 , и при 8.4

Изображение
Изображение

До седмица ще достигне и 800MB , ще ти пратя снимка, нищо, че става леко бавничко, така да се увериш ще ти я пратя.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 20:00 

На мен Фейсбука ми дори е 193мб., а Messenger ми е 108 мб. Общо, 301мб. Както са тези гигабайти и чудесии не знам и аз. В редките случаи, когато вляза през скайп и го оставя през деня, винаги съм получавал съобщенията на време и всичко е било точно. Същото важи и за фейсбук и месинджъра. Явно някакъв друг е проблемът при puma9251

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 20:12 

Ами не го знам къде е проблема, така си беше на 8.3, така е и на 8.4 ...
И тоя размер е получен за 16 дена-на 30 юни като дойде 8.4 изтрих fb/messenger и ги сложих пак. За месец ще стигне почти GB (само за fb, messenger отделно яде). Нямам за какво да лъжа, и много мразя да доказвам каквото и да било, че да не излиза, че е глупост. Сякаш си нямам очи да видя-ето на-туй то. Другата седмица ще пусна снимка как е и 800MB...

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 22:11 
Аватар

:-t Оправи си настройките на телефона :^o

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 671 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]