Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с логването в i tunes и app store
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018, 00:08 

Здравейте!
Предварително се извинявам, ако вече има такава тема във форума.
Незрящ съм и съм нов потребител на iphone, както и в този форум, и имам следния проблем:
Направих си регистрация в apple. С нея всичко е наред. Натъкнах се, обаче, на някои приложения, които са регионално ограничени и не могат да се инсталират от този регион.
Реших да променя регионалните настройки, но ми поиска да въведа номер на кредитна карта.
След като направих бърза справка в интернет разбрах, че всъщност, това е политика на apple.
Направих си втора регистрация и като регион избрах този път САЩ.
Създадох я от сайта на Апъл, а не от I tunes, както първата.
Когато се опитах да се логна от I tunes ми излезе съобщение, което по смисъл означава, че все още не съм правил покупка в app store и трябва да кликна за да разгледам информацията в профила ми. Направих го, но нямаше резултат. Излезе ми да приема общите условия за да мога да продължа нататък, но нямаше ефект. Просто не ме пусна нататък.
Тогава се сетих, че за да мога да се логна, трябва да попълня коректно детайли за града, улицата и прочее. Направих го, като използвах генератор на случайни адреси. Успях да ги попълня, но стигнах до най-големия препъни-камък, а именно, въвеждане на информация за кредитна или дебитна карта, каквито нямам в мен, не и за САЩ.
Стигнах отново до там да използвам генератори на нов адрес и номер на карта, но накрая ми се извежда съобщение, че номера на картата е невалиден и операцията е отхвърлена.
Върнах се отново към старата си регистрация. От там, по вече познатата схема, се опитах да сменя адреса като попълних и номер на кредитна карта, (естествено, фалшив, а не истински), но ми излизаха съобщения от сорта на това, че пощенският код е неверен, което с категоричност мога да кажа, че не е така...
И в крайна сметка се оказва, че нито мога да променя данните си в стария профил, за да вляза в app store-а на САЩ, (което ми е единствената цел, при това, да инсталирам безплатни приложения), нито мога да се логна във втората регистрация, понеже не съм попълнил номер на кредитна карта в своя профил...адски тъпо, като се има предвид, че нямам намерение да закупувам каквото и да е, поне към момента.
Има ли решение на едно от следните:
Заобикаляне на регионалните ограничения или пък попълването на данни, без все пак те да включват номер на карта за разплащане?

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Проблем с логването в i tunes и app store
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018, 15:08 

http://iphone-bulgaria.com/forum/viewto ... 15&start=0

Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2018, 00:57 

victor11 написа:
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewto ... 15&start=0

Полезно ръководство и голям пропуск от моя страна.
Да разбирам ли, обаче, че в такъв случай, нямам какво да направя, освен още една, трета поред
регистрация?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018, 14:56 

Нова регистрация трябва, да, и то по горното ръководство (с избиране на безплатно приложение), за да я има опцията за плащане None при създаване на профила.
Иначе, за да ползваш вече направените не по-горния начин регистрации, при всички случаи първо ще трябва да посочиш валиден метод за плащане (ако не карта, то поне gift card) и чак след това ще имаш възможност за редакция на профила и достъп до опция за плащане None.

Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2018, 22:38 

victor11 написа:
Нова регистрация трябва, да, и то по горното ръководство (с избиране на безплатно приложение), за да я има опцията за плащане None при създаване на профила.
Иначе, за да ползваш вече направените не по-горния начин регистрации, при всички случаи първо ще трябва да посочиш валиден метод за плащане (ако не карта, то поне gift card) и чак след това ще имаш възможност за редакция на профила и достъп до опция за плащане None.

Светли празници!
Всъщност, с първата регистрация вече имам тази опция none, тъй като с нея свалях безплатни приложения.
И тя ми се показва сред опциите.
Това все още ли означава, че не мога да променя регионалните настройки?
Искам единствено да излъжа app store, че съм в САЩ, за да имам достъп до приложенията от техния магазин.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2018, 04:25 

При смяна на региона при всички случаи ще поиска въвеждане на метод за плащане, валиден за избраната страна. Едва след въвеждането на такъв, ще се смени региона.
Опция None ще може да се избере чак тогава, след последваща редакция на профила.

Ето ти го от извора: https://support.apple.com/en-us/HT201389

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]