Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с Touch ID на iphone 7
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 12:29 

Здравейте, имам проблем при отключване на телефона с пръстов отпечатък. Понякога (не винаги) телефона не ми разпознава пръстовия отпечатък, това дали е нормално или е за ремонт? Купуван е от техномаркет телефона. Ако го ъпдейтна с новата версия на iOS 11.2.5 дали ще спре да дава тази грешка и дали изобщо си струва да го ъпдейтна? :)

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Проблем с Touch ID на iphone 7
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 17:04 
Аватар

Проблема не е в Touch ID, а в кожата на ръцете ти ... както на моите ръце през зимата като паднат температурите почва да се пука, загрубялата част се лющи и нито ръкавици, нито крем за ръце ... нищо не помага. Затова през около 1 седмица си "сменям" отпечатъците (изтривам старите 4 -> двата палеца + двата показалеца понеже ми е по-удобно с тях) и след това така карам, докато не почне отново някъде в началото на следващата седмица (откакто съм ги "сменил" имам предвид).
Пролет, лято и есен - никакви проблеми месеци наред си ги отчита точно (стига да не съм с мръсни или мокри ръце), но дойде ли зимата проблемите започват с все по-ниските температури кожата на ръцете ми се "променя" (става съсухрена, напукана), а това оказва влияние.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 21:49 
supporter
Аватар

Вярно е. Не, че техниката не се дъни, но и ние не сме идеални. Бившият ми колега в сервиза имаше изключително "пухкави" пръсти(пръстът му буквално се разплесква при лек натиск) и при него TouchID е почти неизползваемо и зиме, и лете. Многократно съм тествал неговия телефон с моите пръсти и работи безотказно, но при него 8 от 10 опита - греда.

Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 22:15 
Аватар

Забелязвал съм и друго, че когато си измия и изсуша ръцете, след това като си "въведа" отпечатъците по-трудно ги отчита (понякога), а когато са минали да речем 10 - 15 минути от "процедурата", т.е. напълно сухи ръце ... по-дълго време ги отчита точно.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 08 Фев 2018, 11:20 

Благодаря ви за отговорите! Дано проблема да е от пръстите, въпреки, че кожата на пръстите ми не е загрубяла, а и все се случва когато съм вкъщи на топло. Интересуваше ме дали е проблем в самият телефон, но вие ме успокоихте :) А ако проблема си е в TouchID той трябва изобщо да откаже ли? ?:-/

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2018, 20:42 
Аватар

И аз си сменям отпечатъците зимата и лятото. Иначе на 7-цата сензорът е много по-добър от на 6 и хваща 19 от 20.

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]