Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сериозен проблем с iPad и iCloud акаунт
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2016, 18:42 
Аватар

Здравейте,

Току що установих, че май сериозно съм осрал (без извинение) нещата. Ситуацията е следната - работя във фирма, която се занимава с изработка на e-commerce сайтове. И съответно има някакъв набор от у-ва, които се ползват за тестове. Проблемът е, че на едно от тях - iPad Air беше сетнат email (за iCloud акаунта), на човек който от над половина година не работи във фирмата и съответно никой не знае паролата. Допустах грешката да ресетна таблета през DFU с iTunes с беглия спомен, че това оправя нещата. Да де, ама очевидно от някаква версия на iOS (последно беше с 9.3.5) това не работи. В момента имам таблет, стига до екран да ми иска данните за iCloud акаунта, които (поради горната причина) нямам. Въпросът е, по легален начин (при предоставяне на документ(и) за собственост над у-вото) дали от представителството на Епъл тук някой би могъл да реши въпроса (след съответната проверка дали у-вото се води крадено/блеклистнато)? Или да пия една студена вода и да се приготвя да го изплатя на фирмата...

Много ще съм благодарен за всякаква информация по въпроса.

Профил WWW Изпрати  

Заглавие: Re: Сериозен проблем с iPad и iCloud акаунт
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2016, 18:49 
Аватар

Здравейте,

имаи ли 3g или е само Wi-fi?

София, Студентски град, ул. акад. Николай Стоянов 1 (срещу студентска поликлиника) 0895 94 72 40, - viber локация - натиснете тук

София, ул. Иван Вазов 2 , до Театър Иван Вазов 0895 94 72 40 локация - натиснете тук

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2016, 19:00 
Аватар

До колкото виждам - има слот за сим карта. Точния модел е този:

http://www.everymac.com/systems/apple/ipad/specs/apple-ipad-air-1st-gen-a1475-wi-fi-cellular-lte-specs.html

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2016, 19:47 

Ако имате ф-ра за таблета, звъните на епъл съпорта , обяснявате ситуацията, пращате ф-рата и те го оправят.
Вариант 2 , звъните на човека , да влезне в акаунта и да го изтрие. Ако случайно мейла е корпоративен, няма нужда от горните даже ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2016, 20:01 
Аватар

Здравейте,

Благодаря за бързата реакция. Вариант 2 не е опция, понеже човека не работи във фирмата от над година и съответно няма никаква информация за него съхранена (това вече питах). Аз го издирих през една от социалните мрежи и му писах, но дали той ще ми отговори и дали въобще ще си спомни паролата за аканута - това е съвсем друга тема.

Иначе, това че от apple съпорта могат да ми помогнат, ми казаха и от едно от представителставата тук. Остава само да изчакам да почне работната седмица за да видя какви документи са налични за у-вото (не знам дали е купувано от бг или от чужбина).

Прочее, не разбрах какво общо има наличието (отсъствието) на сим карта с описания от мен проблем.

Допълнение: Аз все пак успях да се свържа с бившия служител на фирмата, който за мое щастие пазеше необходимата ми информация и беше така добър да ми я предостави, което разреши проблема. Независимо от това, благодаря на всички озовали се за съдействието и съветите.

Профил WWW Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]