Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за покупка на MacBook
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2017, 06:08 
Аватар

Здравейте, искам да си закупя втора ръка мак бук, но не знам кой модел с какви характеристики ще ми бъде в полза, трябва ми за програмиране, а по-хубаво от мак бук за мен няма (особено в тази насока и не само), като крайна цена съм си сложил таван 1000лв, ще съм изключително благодарен за съветите и помоща Ви.

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Съвет за покупка на MacBook
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2017, 09:35 
Аватар

А как реши, че по-добро от Макбук няма след като не им знаеш характеристиките???? ?:-/ ?:-/ ?:-/
В Гугъл потърси everymac.com там ще видиш характеристики на мак компютри!

Не оговарям на ЛС написани на латиница, а още по-малко на шльокавица!!!!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 09 Яну 2017, 10:52 
Аватар

gorgior написа:
А как реши, че по-добро от Макбук няма след като не им знаеш характеристиките???? ?:-/ ?:-/ ?:-/
В Гугъл потърси everymac.com там ще видиш характеристики на мак компютри!

Благодаря за сайта ориентирах се към pro late 2013 13", явно не съм се изразил правилно исках да кажа че не знам кое ще е по-доброто в моя случай пари/харектеристики, неслучайно от 7години ползвам само айфон, а не някой андроид. :^o

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 17:17 

За да не отварям нова тема, ще използвам тази да задам въпросите си и надявам се да получа отговор :)

Като начало - любител на Епъл, единствено съм ползвала iPhone и iPad, андроид не е за мен.
Почти не използвам компютъра си (уиндоус), защото тези устройства ме удоволетворяват.

Отскоро започнах с обработка във Фотошоп и лайтрум и искам да си взема Мак, по-точно Макбуук Про (като за начало, после евентуално настолен мак). И сега с риск да бъда нападната, ще кажа, че не съм ползвала Мак компютри. Ами не всеки има приятели с такива...все пак съм почти сигурна, че ще е моят компютър! Уиндоус започна много рязко да не ми харесва по много точки! Задръжте си коментарите тук!
Обмислям първият ми мак да е втора употреба, ясно е защо..не обичам да купувам техника втора употреба, но ще се наложи. (Тук също!)
Макбук про 15 инча, от 2014 година гледам в момента, мисля, че за моите цели е добър вариант( ретина i7, 16 ГБ рам и 512 МБ хард диск май беше последния модел, на който се спрях). Как мислите, дали е достатъчен за моите цели?
Няма много модели из нета, втора употреба, да са и запазени..
Но какво да гледам? Цикъла на батерията? Като се срещна със собственика, какво да попитам, какво да погледна?

Благодаря!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017, 10:31 
Аватар

SilviyaKa написа:
За да не отварям нова тема, ще използвам тази да задам въпросите си и надявам се да получа отговор :)

........................................................................................................................................................................

Макбук про 15 инча, от 2014 година гледам в момента, мисля, че за моите цели е добър вариант( ретина i7, 16 ГБ рам и 512 МБ хард диск май беше последния модел, на който се спрях). Как мислите, дали е достатъчен за моите цели?

Но какво да гледам? Цикъла на батерията? Като се срещна със собственика, какво да попитам, какво да погледна?

Благодаря!

Така! Сега моля да престанете с празните приказки и да кажете какви са "вашите цели" ?! Ако естествено искате да Ви се помогне де. :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2017, 10:54 
Аватар

Jack Sparrow написа:
...Благодаря за сайта ориентирах се към pro late 2013 13", явно не съм се изразил правилно исках да кажа че не знам кое ще е по-доброто в моя случай пари/харектеристики, неслучайно от 7години ползвам само айфон, а не някой андроид. :^o

MacBook Pro, модел от 2013 година втора употреба за 1000лв едва ли ще намериш (освен ако не е с дефектен видео-чип, проблем с батерия, екран, липсващи копчета на клавиатурата или краден).
Преди седмица си продадох моят - Macbook Pro 13" early 2011 core i7 (2.7GHz), 10GB RAM, 256GB SSD за 900лв (след като направих отстъпка от 100лв, понеже ми допадна човека, който се обади - ентусиазиран и много положетелен).
Лаптопа се продаде за няма и 2 часа след като пуснах обявата (с продажна цена 1000лв).

Въпреки, че годините на компютъра не бяха малко (6), вървеше много бързо, по точки на гийкбенч тестовете производителността му се равняваше на тази на текущия модел MacBook Air 1.6GHz, и надминаваше тази на Macbook 2016.

Доста се чудих дали да си поръчам MacBook Pro 13" от 2015г (заради портовете), дали да заложа на нов, но сравнително слаб по параметри Macbook 2016 заради мобилността. Но после седнах и се замислих (както и ти, и SilviyaKa трябва да направите) - ами ... аз навън почти не работя, защо по дяволите ми трябва мобилна машина.
Заложих на нов iMac 21.5" 2.8GHz, превъзхождащ по производителност всички предлагани към момента мобилни компютри от Apple, на цена, колкото Macbook Pro 2016 без тъчбара.

Изчакайте да мине Apple събитието през месец март (поне...тогава се очаква да има такова) за да се види кои модели ще бъдат с освежени параметри. И ако бях на ваше място, вместо компютър втора употреба, бих заложил на едно Mac mini (но не на базовия модел) с Fusion Drive - ново излиза до към 2000лв, а без фюжъна може да се купи и за 1600лв.
Иначе ако държите да е лаптоп - има малко ползвани, с остатъчна гаранция, с не особено висока производителност (но достатъчна за уеб дизайнери, фронт-енд разработчици, студенти, елементарна видео обработка на видеа за youtube) срещу суми от 2000 до 2400лв.

Профил WWW Изпрати  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2017, 23:59 
Аватар

Да се включа и аз в темата , от доста време ползва i у-ва , но досега не съм има Macbook, цената до която търся е 1000лв , но още не мога да реша към кое да се ориентирам , Pro или Air. Целите за които ще се ползва е интернет, офис, филми и музика, малко обработка на снимки. Харесах една обява в другия форум това са характеристиките MacBook Air Mid-2012/1.8GHz i5/ 8 GB DDR3/ 128GB SSD/Intel HD Graphics 4000 ... Дали ще е достатъчно за моите нужди. Знам ,че ос е оптимизирана , но ме притеснява ниската честота на процесора.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2017, 09:38 

Точно тази обява щях да ти предлагам. :)
За тез пари,не се замисляй!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2017, 14:38 
Аватар

Продал го е колегата за нула време :)
Спрях се на някои други модели , които предполагам мога да ъпгрейдна след време с повече RAM и SSD ?
www.olx.bg/ad/macbook-pro-13-3-i5-2-4gh ... 60D26.html

www.olx.bg/ad/macbook-pro-13-2-3i5-4gb- ... 5sjno.html

www.olx.bg/ad/promo-otlichen-macbook-ai ... 5AZQe.html

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 09:22 
Аватар

В крайна сметка се спрях на този http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/La ... A/p/515938
Уникална машина , много съм доволен :)

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2017, 09:37 

Супер,честитo със здраве са си го ползваш.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 16:25 

Здравейте,

Решила съм да си купя MAC , обаче изобщо не съм запозната кои модел си струва патите. Не ме нападайте и съдете за невежеството ми , но това е причината да пиша тук. Лаптопа не ми трябва с някаква определена цел, а за домашна употреба. Текстови файлове, филми , сваляне на снимки..... с две думи за нищо сериозно. Гледам , че в Емаг в момента има промоция и ще ви помоля да ми дадете съвет , кой да си купя. Благодаря.

https://m.emag.bg/laptop-apple-macbook- ... DLXM4KBBM/

https://m.emag.bg/laptop-apple-macbook- ... DCJ4Z3BBM/

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 18:01 
Аватар

Купи си по-евтиния, но не ти препоръчвам да го купуваш от Е-маг.

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 19:59 

Благодаря за отговора. Ще ми дадеш ли идея от къде да го взема?

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2017, 09:45 

Например от тук

Профил Изпрати  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]