Загряване

Това е мястото за обсъждане на всичко свързано с компютрите на Apple - MacBook Air, Macbook Pro, Mac Mini, iMаc, Mac Pro, а също така и за операционанта система Apple OS X...
Post Reply
Тина

Загряване

Post by Тина »

Здравейте,

Нуждая се от вашият съвет. Наскоро лаптопът ми започна да загрява, но само при определено активности. В случая се получава, когато пусна филм от платформата HBO GO. Това следя и от приложението Macs Fan Control. За няколко минути от 0 се покачва до над 3500 и нагоре. За пръв път ми се случи вентилатора да се включи на толкова шумни обороти, че чак се притесних. Затопля се страшно много. Когато паузирам филма, всичко се нормализира.
Четох в чуждестранни форуми по темата overheating, но си признавам, че не разбирам особено и не успях да намеря на какво се дължи проблема. Имам инсталирана антивирусна програма, която нищо не засича в момента. Не е платена, не знам до колко мога да й се доверя. Ако използвате добра платена и ми препоръчате, ще си закупя и инсталирам. Отварях Activity Monitor-а за процесите, но като не разбираш не знаеш какво да гледаш.
Моля ви за съвет това нормално ли е и какво да направя, за да избегна това загряване.
Устройството ми е Macbook Pro 13 2015 16GB 256SSD macOS High Sierra 10.13.6.
iPhone 4 16GB ФЗ
iPhone 5S 16GB Unlocked
iPhone 7 128GB Unlocked
iPhone XS 64GB Unlocked
iPad Air WiFi 16GB
MacBook Pro Retina 13''
Apple Watch Series 1
Apple Watch Series 3

Alxx
supporter

Re: Загряване

Post by Alxx »

В активити цъкни над cpu да ти ги подреди по натоварване на процесора(докато гледаш филм) и пиши кой процес е. Възможно е самата хбо да не е сготвена добре, при мен този феномен го имаше при старата версия на попкорнтайм. Всъщност, кой вентилатор фучи? На процесора или на видеото?
"Мисля-значи съществувам"

Тина

Post by Тина »

Alxx, благодаря за включването!

Вероятно си прав и проблемът е в самото HBO GO.
Наблюдава се единствено, когато използвам платформата и в Activity Monitor-а най-отгоре се вижда kernel_task и hbogo.com, които си разменят първото място непрекъснато.
Чува се вентилаторът в дясно. Right Side. Ако не се лъжа, е само един. Извинявам се, ако не разбирам въпроса. Няма ме много технически.
iPhone 4 16GB ФЗ
iPhone 5S 16GB Unlocked
iPhone 7 128GB Unlocked
iPhone XS 64GB Unlocked
iPad Air WiFi 16GB
MacBook Pro Retina 13''
Apple Watch Series 1
Apple Watch Series 3

Alxx
supporter

Post by Alxx »

Не виждам причина за притеснение от твоя страна. Куцо приложение. И мен ме дразнят, съответно ги сменям когато имам опция. Аз, съм с дъртак 2010-та година iMac и в момента нищо не "фучи" :)
"Мисля-значи съществувам"

Тина

Post by Тина »

Благодаря ти!
iPhone 4 16GB ФЗ
iPhone 5S 16GB Unlocked
iPhone 7 128GB Unlocked
iPhone XS 64GB Unlocked
iPad Air WiFi 16GB
MacBook Pro Retina 13''
Apple Watch Series 1