Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с Airport Time Capsule
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2018, 23:37 

Здравейте, имам нужда от помощ! Взех си Airport Time Capsule 2TB пробвах да я настроя, но не успявам! Гледах в youtube How to Setup An Airport Time Capsule на David A. Cox четох опътването, но не става и не става. Когато е свързана към стария рутер свети в жълто и в utility- то дава две грешки status: setup over Wan и Double NAT. Когато свържа Airport Time Capsule с кабела на интернета (от стария рудер) пак свети в жълто и дава две грешки status: setup over Wan и Internet connection (на кратко в пояснението пише Your time capsule does not have valid IP и ми казва да рестартирам рутера, но това не помага). Свързах се с доставчика - Нет1 и след сумати приказки и цъкания няки мак адреси търси оправя тръгна за малко имаше интернет, но Airport Time Capsule светеше в оранжево и от utility- то също беше в оранжево! И момчето от нет 1 ми каза че отчита някакво бавене и липски и най-вероятно има проблем с wan порта на Airport Time Capsule Roll Eyes, понеже като върна кабела в стария рутер връзката била без проблеми (и някак си не ми се вярва тп-линк за 60 лева да е по добър от аирпорт) . Airport-а е нов gen 5 е и до сега не съм имал никакъв проблем с продукт на apple и не ми се вярва да е фабричен дефект! Някои имал ли е подобен проблем? Дайте савет какво да правя?

Профил Изпрати  

Заглавие: Re: Проблем с Airport Time Capsule
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2018, 10:24 
supporter
Аватар

Ти какво точно се опитваш да направиш, и какво очакваш да стане връзвайки рутър за рутър? Капсулата сама по себе си е рутър с ХДД. За какво са ти два? И с кой акъл гледаш ютюб, след като в сайта на Епъл има хубаво написани инструкции на български език?

Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2018, 18:12 

Гледам youtube защото има доста работи който може да се научат ако гледаш правилните канали! Знам какво представлява Airport Time Capsule 2TB и това е причината да го взема понеже ми идва малко на ръба hdd-то на macbook-a. Не знам каде си ги намерил тези инструкции на български но аз не ги намирам, затова прочетох тези на английски, но имам нещо което не правя като хората (все пак нямам почити никакви познания в тоя област) и затова реших да попитам, ако някой си е настройвал капсулата и/или е имал подобен проблем да сподели каде ми е грешката!

Профил Изпрати  

МнениеПубликувано на: 01 Фев 2018, 19:33 
supporter
Аватар

Ако беше асимилирал какво те питам, щеше сам да си намериш грешката. Ама с тия удивителни ме изгуби окончателно. Приятен ден.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]